Сара Джессіка Паркер спродюсує документальний фільм про українських артистів балету

Документальний фільм Front Row («Перший ряд») розповість про життя українських артистів балету в еміграції, пише видання Variety. Сара Джесіка Паркер («Секс і місто»), яка є віцеголовою ради директорів Нью-Йоркського міського балету, виступить виконавчим продюсером проєкту  

«Перший ряд» називають «історією про нещастя, яке принесла війна, та стійкість». У фільмі розповідатиметься про українських балетних танцівників, які 2022 року створили трупу United Ukrainian Ballet в Гаазі.

2023 року під час виступу трупи з балетом «Жизель» у Вашингтоні, соліст балету та балетмейстер Олексій Ратманський познайомився з Олександром Будьком — військовим з позивним «Терен», який втратив обидві ноги в серпні 2022 року на Ізюмському напрямку. Згодом Олександр став одним з артистів трупи.

Його дебютний виступ з United Ukrainian Ballet відбувся в липні 2023 року у Каліфорнійському театрі.

«Для мене велика честь надати цим танцівникам міжнародну платформу, щоб вони могли розповісти свої історії через силу, красу та стійкість балету», — пояснила ідею фільму Сара Джесіка Паркер.

Засновник продюсерської компанії Scenery, яка займатиметься просуванням фільму, Ісідур Роберс додав: «”Перший ряд” — це захопливий екскурс у світ балету, що демонструє непохитну рішучість і відданість групі танцюристів з України».

Режисеркою фільму виступила Міріам Гуттманн, режисерка короткометражного фільму «Насіння обману» (Seeds of Deceit). Очікується, що «Перший ряд» завершать 2024 року. Наразі він знаходиться на стадії постпродакшену.

В червні на кінофестивалі «Трайбека» відбулась світова прем’єра документального фільму «Правило двох стін» про українських митців в умовах війни. Журі нагородило стрічку спеціальним призом за роботу у галузі прав людини та мистецького самовираження.

У фільмі знялись Степан Бурбан (Паліндром), Ляна Мицько (засновниця Львівського муніципального мистецького центру, організаторка концертів), Богдана Давидюк (художниця та ілюстраторка), Сергій Петров (художник Bob Basset), Kinder Album (художниця зі Львова) та Діана Берг (авторка проєкту «Укриття»).

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis