Шарліз Терон та Альфонсо Куарон працюватимуть над байопіком про письменника-фантаста Філіпа К. Діка

Шарліз Терон («Шалений Макс: Дорога гніву», «Таллі») виконає роль померлої у ранньому дитинстві сестри-близнючки Діка — Джейн, а Альфонсо Куарон («Гравітація», «Рома») стане режисером й одним з виконавчих продюсерів проєкту, пише The Hollywood Reporter. Сценарій напише донька письменника — Іса Хаккет («Людина у високому замку»), виробництвом стрічки займеться Amazon Studios

За сюжетом стрічки, яка матиме назву «Джейн», сестра Діка виживе й допомагатиме йому у творчості та боротьбі з залежністю.

Amazon описує майбутній фільм, як «зворушливу, напружену й повну чорного гумору історію про унікальні стосунки жінки з блискучим, але проблемним близнюком, відомим романістом Філіпом К. Діком. Намагаючись врятувати свого брата зі скрутного становища як реального, так і вигаданого, Джейн все глибше занурюватиметься в створений ним захопливий світ».

Джейн померла через шість тижнів після народження. За словами самого Діка, він переживав цю подію знову і знову впродовж усього життя й саме це спричинило його проблеми у стосунках з людьми.

Хаккет зазначає, що історія Джейн «завжди була присутня у її житті, адже вона перебувала у центрі батькового всесвіту».

«Щоб віддати належне унікальній уяві мого батька, фільм кине виклик умовностям байопіку та зануриться в альтернативну реальність, якої він так відчайдушно бажав — ту, у якій його улюблена сестра прожила більше ніж шість тижнів від народження. Ми розповімо історію Джейн та покажемо Філіпа К. Діка та його творчість з її точки зору. Немає кращого способу вшанувати його, ніж виконати його бажання, хоча б на екрані», розповіла сценаристка.

Наразі невідомо, коли почнуться зйомки та може відбутися премʼєра стрічки.

Також триває робота над іще одним байопіком про письменника, який знімуть на основі книги Пола Уільямса «Only Apparently Real: The World of Philip K. Dick». Сюжет фільму розгорнеться на початку 1970-х, коли Дік переживав четверте розлучення, творчу кризу, намагався кинути вживання амфетамінів та, за чутками, перебував «під ковпаком» ФБР. Саме у цей час його будинок обікрали.

Окрім цінних речей, під час злому будинку у письменника вкрали рукописи. Утім, як зазначає Уільямс у книзі, цілком ймовірно, що Дік вигадав пограбування, адже страждав на галюцинації.

Ця стрічка також зачепить тему смерті його сестри-близнючки Джейн.

Сценарій до фільму пише колишній юрист Майкл Ріхтер. Він також спродюсує фільм спільно з Джоном Шестаком («Привиди колишніх подружок»). Наразі Ріхтер та Шестак шукають режисера для проєкту.

«Життя Діка було таким само сюрреалістичним як і його книжки. Він був високофункціональною людиною й навіть читаючи його щоденники ніколи не можна точно сказати де там правда, а де вигадка», — коментує Шестак.

Зйомки фільму почнуться восени у каліфорнійському місті Сан-Рафаель, де довгий час жив Дік.

Дік помер у 1982 році у віці 53 років. Він написав близько 40 романів та понад 100 розповідей.

У своїх творах письменник поєднував наукову фантастику, філософію та соціальну критику. Серед улюблених тем Діка — альтернативна історія людства, паралельні всесвіти, віртуальна реальність, психічні захворювання та наркотики.

Серед найбільш відомих екранізацій його творів — «Той, що біжить по лезу» в інтерпретаціях Дені Вільньова (2017) та Рідлі Скотта (1982), «Згадати все» (1990) Пола Верговена, «Особлива думка» (2002) Стівена Спілберга та серіал «Людина у високому замку» (2015) Френка Спотніца.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis