Шведські банди використовують Spotify для відмивання коштів

Шведські злочинні угруповання, відповідальні за стрілянини та вибухи у Швеції протягом останніх декількох років, використовують Spotify для відмивання незаконно отриманих грошей, пишуть The Guardian та Resident Advisor з посиланням на місцеве видання Svenska Dagbladet. Сама платформа заперечує будь-який стосунок до кримінальних схем 

У розслідуванні Svenska Dagbladet стверджується, що протягом кількох років члени банд конвертували кошти, отримані від торгівлі наркотиками, пограбувань, шахрайства та вбивств на замовлення, в біткоїни. Криптовалюту використовували для купівлі фейкових прослуховувань у підставних артистів, яких члени банд самостійно виставляли на стримінгу та надалі контролювали. У фіналі схеми, Spotify виплачував цим артистам роялті за велику кількість прослуховувань, а артисти повертали кошти до початкових власників.

У Svenska Dagbladet уточнили, що інформацію підтвердили чотири члени різних злочинних мереж Стокгольму, а також анонімний місцевий слідчий поліції.

«Зі 100-відсотковою впевненістю я можу розповісти, що схема продовжує працювати. Ми платили кошти людям, які систематично займались цією роботою для нас», — розповів один з членів банди.

Представник іншого угруповання також додав, що «купівля фейкових стримів також допомогла просувати артистів, пов’язаних з бандами, що стало для них корисним інструментом вербування та пропаганди їхніх організацій».

Слідчий поліції, коментуючи інформацію, заявив, що «Spotify став банкоматом для банд», які стабільно відмивають через платформу незаконно зароблені кошти. Він також стверджує, що у 2021 році намагався зв’язатися зі Spotify, щоб розв’язати це питання, але компанія так і не відповіла на його дзвінки.

Як коментують інформацію в Spotify

У заяві для AFP представники Spotify повідомили, що «маніпулювання кількістю прослуховувань є проблемою всієї музичної галузі, а Spotify вже працює над розв’язанням цієї проблеми».

В платформі також стверджують, що їй не відомо про будь-які спроби поліції сконтактувати з ними. Крім того, в команді стримінгу «не знайшли будь-яких даних або переконливих доказів, які вказують використання платформи для незаконного відмивання грошей».

За даними шведської поліції, у 2022 році в країні було зареєстровано 90 випадків вибухів, 101 випадок спроби організації вибухів, а також 391 стрілянина — 62 з них зі смертельними наслідками.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis