Швейцарський художник Геррі Хофштеттер влаштує світлові артшоу на пам’ятках Києва

З 23 по 25 грудня швейцарський художник Геррі Хофштеттер проведе світловий арттур Києвом «Різдвяне світло надії». Митець спроектує свої роботи на пам’ятки та будівлі міста, щоб «принести українцям надію та трохи Різдва», пише Мінкульт

Геррі Хофштеттер відомий світловими роботами на різних локаціях по всьому світу. Він створював освітлення гори Маттерхорн у Швейцарії, а також проекція «Титаніка» в його оригінальному розмірі на одному з айсбергів в Арктиці, на честь 100-річчя з дня трагедії, та «найбільший арт-об’єкт у світі» — 22 лютого 2022 року, у китайський рік Тигра, митець відтворив зображення тигра довжиною 5,3 км на горі Айгер, одній з головних вершин Бернських Альп.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Gerry Hofstetter (@gerryhofstetter)

Всі проекції Хофштеттер створює та встановлює самостійно. До початку творчої кар’єри митець пройшов службу в Збройних силах Швейцарії та мав досвід роботи в кіно, тому для своїх перформансів він використовує різні види техніки та обладнання, включно з камерами, проекторами, дронами та вертольотами.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Gerry Hofstetter (@gerryhofstetter)

23 грудня з 16 до 22 години Геррі відтворить свої проекції на будівлях Андріївської церкви, Національного музею історії України, Дзвіниці Михайлівського Золотоверхого монастиря, будівлі Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка та Дзвіниці Софійського собору, а також на обраних житлових будинках, університетах та інших установах, «необхідних для функціонування держави».

Шоу показуватимуть протягом трьох вечорів 23, 24 та 25 грудня. Геррі та його команда з чотирьох осіб запускатимуть проекції за допомогою власного генератора.

«Я хочу показати світу тихим, але просвітницьким способом, що на Різдво ми повинні думати про всіх людей, які не можуть святкувати в теплих кімнатах, — пояснив ідею проєкту Хофштеттер. — Ми з моєю командою свідомо відмовляємося від проведення Різдва з нашими родинами та друзями, щоб продемонструвати цим солідарність, і сподіваємося, що наш внесок є надією для українців і маяком світла для всіх інших людей на цій планеті».

Світлові шоу також транслюватимуться в прямому ефірі — подивитись їх можна в акаунті Мінкульту в Інстаграмі. За задумом художника, так за його перформансами зможуть спостерігати ті, хто не можуть подивитись на це особисто.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений MCIP Ukraine (@mkip_ukraine)

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений MCIP Ukraine (@mkip_ukraine)

Деякі проекції безпосередньо на місці перетворюватимуть в формат NFT та надалі розміщатимуть на сторінці Хофштеттер на платформі Opensea NFT. Виручені з продажу робіт планують витратити на наступну «акцію солідарності з Україною» — інформацію щодо наступного проєкту поки не розкривають.

В грудні електронний гурт «ТИСК» та харківська формація Some People запустили серію аудіо-візуальних перформансів «Тиск. Досвід». Вони проходитимуть протягом грудня, січня та лютого в українських та європейських містах.

«Тиск. Досвід» — це серія івентів, які поєднують в собі відео, зображення та їхній аудіосупровід. За словами команди, вони працюють «як одне ціле, яке важко розділити на окремі частини».

Докладніше про проєкт ми розповіли в нашому матеріалі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis