Sigur Rós випустили новий альбом

Ісландський гурт Sigur Rós випустив перший за десять років лонгплей — Átta. Про нову роботу музиканти оголосили за день до її релізу. До Átta увійшли 10 треків, частина з яких записана спільно Лондонським оркестром сучасної музики 

За словами вокаліста та співзасновника гурту Йоунсі Біргіссон, «музиканти хотіли звести до мінімуму кількість барабанів, та створити щось дійсно рідкісне, легке й прекрасне».

«Ми старшаємо та стаємо цинічнішими, тому мені дуже хотілося зворушити нас самих, примусити щось відчувати», — сказав Біргіссон.

«Нам хотілося побути трохи драматичними й зайти з цим якомога далі. Світові це зараз потрібно. Складно описати, але для мене кожна річ довкола завжди відкрита до інтерпретацій. Люди мають право почуватися та думати, як вони хочуть», — додав клавішник гурту К’яртан Свейнссон.

  

Sigur Ros — ісландський построк гурт, заснований 1994 року. Названа на честь молодшої сестри вокаліста колективу Йоунсі Біргіссона — Сігурроус («Троянда перемоги»). Гурт винайшов спеціальну мову для своїх пісень, змішавши видумані звуки та ісландську вимову.

Дебютний лонгплей, Von, вийшов у 1997 році. Усього Sigur Ros випустили вісім альбомів.

Їхня музика звучить у фільмах «Ванильне небо» з Томом Крузом та Пенелопою Крус, а також в картині Веса Андерсона «Водне життя». А Біргіссон написав саундтрек для анімаційної франшизи «Як приборкати дракона».

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis