Banksy відкриє персональну виставку в Глазго

Banksy анонсував відкриття виставки Cut & Run, яка з 18 червня по 28 серпня працюватиме в Галереї сучасного мистецтва (GoMA) в Глазго. Це перша за 14 років персональна виставка митця, офіційно підтверджена ним самим

Cut & Run складається з оригінальних трафаретів митця, які він використовував при створенні своїх робіт з 1998 по 2023 роки.

«Я роками ховав ці трафарети, пам’ятаючи, що їх можна використати як доказ, щоб звинуватити мене у завданні кримінальної шкоди. Але той час, здається, минув, тому я виставляю їх у галереї як витвори мистецтва. Не впевнений, що є більшим злочином», — прокоментував анонс сам Banksy.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Banksy (@banksy)

Частиною виставки, наприклад, стануть трафарети для графіті Kissing Coppers 2004 року з поцілунком двох британських поліцейських, а також Mobile Lovers, створеного у 2014 році у Бристолі, та трафарет «Дівчинки з повітряною кулею».

Фото: Jane Barlow/PA
Фото: Jane Barlow/PA
Фото: Jane Barlow/PA

На виставці також представлять детальну модель конструкції, за допомогою якої Banksy вдалося подрібнити свою картину «Дівчинка з повітряною кулькою» після продажу на лондонському аукціоні Sotheby’s у 2018 році.

Фото: Jane Barlow/PA

The Guardian, цитуючи коментар Banksy для шотландської газети The Herald, пише, що художник вирішив розмістити виставку саме в GoMA через статую герцога Веллінгтона при вході в галерею. В команді галереї розповіли, що у статуї на голові протягом останніх 40 років постійно був дорожній конус — попри зусилля міської ради та поліції, кожного разу, коли один з них прибирали, на його місці з’являвся інший.

«Це може здатися абсурдним і претензійним (просто зачекайте, поки ви побачите решту виставки), але це мій улюблений витвір мистецтва на території Великої Британії, саме тому я привіз виставку сюди».

На сайті Cut & Run також вказано, що фотографування на виставці заборонене: «Існують деякі місця, які вимагають, щоб ви залишалися в моменті та продовжували рухатися».

Купити квитки на виставку можна за посиланням.

11 листопада 2022 рік Banksy опублікував в Інстаграмі перший пост після майже 11 місяців мовчання — це була його робота в Бородянці.

Далі художник підтвердив виданню The Art Newspaper, що створив в Україні сім робіт. Графіті британського художника можна побачити в Києві, а також Ірпені та Бородянці — «одних із найбільш постраждалих від російських бомбардувань місць». В The Art Newspaper уточнили, що нові роботи стали першими публічними муралами Бенксі за понад рік.

17 грудня 2022 року Banksy опублікував в Інстаграмі півторахвилинний ролик про поїздку до України, в якому показав процес створення деяких робіт.

Історія метаморфоз київської роботи Banksy

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis