Vogue Ukraine випустить книгу з сучасною українською прозою та поезією

Український Vogue опублікує антологію з творами українських прозаїків та поетів — «Сучасна українська проза та поезія». Вони розповідають «про тремке кохання і жаский біль, незвичайні пригоди та потаємні мрії, про українські архетипи й артефакти, історичні рефлексії та виклики сьогодення». Усі вірші та оповідання написані спеціально для українського Vogue, і створені переважно після початку повномасштабного вторгнення росії

Книга міститиме твори 18 українських авторів та авторок: Сергія Жадана, Євгенії Кузнєцової, Мар’яни Савки, Ірини Цілик, Оксани Забужко, Тетяни Малярчук, Олі Русіної, Ірини Славінської, Тетяни Власової, Людмили Горової, Катерини Калитко, Олександра Михеда, Мирослава Лаюка, Гаськи Шиян, Міріам Драгіної, Ірени Карпи, Ольги Купріян та Ганни Улюри.

Ілюстрації створила фотографка і художниця українського походження Олена Ємчук.

Ціна за передзамовленням до 16 червня становитиме 850 гривень, після — 1200 гривень. Книгу також можна придбати на Книжковому Арсеналі, що триватиме 22—25 червня. Там же відбудеться її офіційна презентація.

Частину коштів від продажу книжки направлять у фонд VETERANKA FOUNDATION — це ініціатива ГО «Жіночий ветеранський рух», яка опікується реабілітацією жінок-військових.

У квітні 2023 Vogue Ukraine представив перший друкований випуск після початку повномасштабної війни.

Колекційне видання присвятили «всім українцям та українкам і спільному шляху до перемоги». У Vogue UA пояснили, що 200 сторінок журналу — це «фіксація великих та маленьких внесків військових і цивільних — у словах та образах, наша з вами історія, наше освідчення в любові своєму народові».

На обкладинці журналу — абстрактне зображення київської фотохудожниці Василини Врублевської. Фото увійшло до серії «Сад нічого» (The Garden of Nothing), який мисткиня знімає під час подорожей Україною протягом останнього року.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Vogue UA (@vogue_ukraine)

В команді журналу Vogue UA розповіли, що першим героєм проєкту став начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов: «Коли він зайшов у фотостудію, ми зрозуміли, що впораємося, — хоч яким нереальним, на перший погляд, здавалося завдання зібрати в одному випуску військових і політиків, волонтерів і митців, правозахисників й артистів, працівників ДСНС та Укрзалізниці».

Всього на сторінках нового випуску — понад 50 героїв, які «боронять нас на передовій, представляють Україну в Радбезі ООН, на бієнале у Венеції, на сцені Карнеґі-голу, на Олімпійських іграх та Каннському кінофестивалі». Серед них: парамедикиня Тайра, бригада ДСНС України, яка в перші місяці повномасштабної війни працювала на харківській Північній Салтівці, Іордан Константіді — бойовий медик та в минулому директор одеського концепт-стору Ogonëk, пресофіцер полку «Азов» Ілля «Гендальф» Самойленко, льотчик Вадим Ворошилов (Karaya), віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій Михайло Федоров та художниця Алевтина Кахідзе.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis