SpaceX подала до суду на українську компанію «Старлінк»

За інформацією видання dev.ua, судове провадження проти української компанії «Старлінк» та Українського інституту інтелектуальної власності відкрили 24 жовтня. SpaceX вимагає припинити дію торгової марки, назва якої збігається зі Starlink, дочірньою компанією SpaceX. Розглядатиме справу Господарський суд Києва

Український «Старлінк», який займається наданням IT-послуги, подав заявку на реєстрацію торговельної марки у березні 2010 року. Зареєстрували її у лютому 2011. Водночас Starlink заснували у 2015 році, а надавати послуги компанія почала у 2020.

Засновник «Старлінк» Сергій Дулицький відзначає, що фактично послуги компанія надає понад 14 років.

SpaceX Ілона Маска подала на реєстрацію в Україні бренд Starlink у жовтні 2020 році, а права на нього отримала в серпні 2022 року. Український філіал Starlink називається «Старлінк Юкрейн».

Сергій Дулицький розповів dev.ua, що юристи SpaceX звʼязалися з ним рік тому, ще до початку війни, з вимогою поступитися торговельною маркою на користь американської компанії.

«Starlink — це всесвітньо відомий бренд. Тому віддайте», — так, за словами Дулицького, йому пояснили причини вимоги.

Власник «Старлінк» не хоче відмовлятися від бренду та збирається судитися з американською компанією. Перше засідання у справі призначене на 8 грудня.

Дулицький каже, що може розглянути відмову від торговельної марки, але за умови, що SpaceX компенсує його компанії втрати, пов’язані з відмовою від назви.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis