Starlink став найбільш завантажуваним застосунком в Україні

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів про те, що українські користувачі понад 100 тисяч раз завантажили додаток, який дозволяє користувачам підʼєднуватися до супутникового інтернету від Space X

Також міністр зазначив, що 13 березня, застосунок завантажили з App Store та Google Play 21 000 разів у всьому світі. Це найбільша кількість завантажень у світі за один день. Більшість з них відбувалася з України.

«Станції супутникового інтернету Starlink вже працюють в Україні, щоб підтримати функціонування критичної інфраструктури та послуги у сфері охорони здоров’я, фінансів та енергетики», — написав Федоров.

Як Starlink зʼявився в Україні

Starlink запрацював в Україні наприкінці лютого після звернення міністра у Твіттері до Ілона Маска.

«Сервіс Starlink наразі активний в Україні. Термінали в дорозі», — відповів Маск за кілька годин.

Девʼятого березня до України прибула друга партія наземних терміналів для супутникового інтернету, а 15 — третя.

Переваги Starlink

Starlink надає широкосмуговий доступ до інтернету в місцях, де звʼязок був ненадійним або повністю відсутнім. Застосунок використовують, щоб встановити зв’язок із супутником та підʼєднатися до мережі. Такий інтернет не можна відключити або зламати. Він забезпечує швидке і безперебійне з’єднання.

Для чого Starlink Україні та як під’єднатися

Наразі Starlink використовуватимуть тільки для критично важливої у воєнний час інфраструктури: електростанцій, військових баз, промислових заводів тощо.

Втім, інші користувачі теж можуть подати заявку на підключення до інтернету на сайті компанії. Підключення до Starlink не безплатне. Комплект для встановлення інтернету коштує 499 доларів, а щомісячна плата за інтернет становитиме 99 доларів.

Після того, як заявку приймуть, користувачеві надішлють коробку з устаткуванням. У комплект Starlink входить Wi-Fi маршрутизатор, термінал для приймання сигналу, кабелі та кріплення.

На встановлення зв’язку з супутниками може знадобитися до 20 хвилин. Середня швидкість завантаження становить близько 100 Мбіт/с.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis