Тайка Вайтіті екранізує комікс про духовну подорож у космосі

За інформацією Variety, Тайка Вайтіті, Джемейн Клемент («Що ми робимо у темряві», «Легіон») та Пітер Воррен («Примарна команда») напишуть сценарій до адаптації коміксу The Incal. Його автор Алехандро Ходоровський зняв культові сюрреалістичні фільми «Кріт» та «Свята гора» і сам мріяв екранізувати графічний роман, але через вік відмовився від режисури. Разом з видавництвом він вибрав Тайку в автори фільму

Події коміксу The Incal розгортаються у дистопічному місті далекого майбутнього. Приватний детектив Джон Діфул знаходить загадковий артефакт, який містить найбільшу силу в усій Галактиці. Коли він дізнається призначення об’єкту, то збирає команду із шахраїв, щоб врятувати Всесвіт. Завдяки духовній подорожі боягузливий антигерой перетворюється на сильного персонажа. 

Перший том у серїі графічних романів надрукували у 1981 році. Ходоровський створив його разом з художником Мебіусом («П’ятий елемент», «Чужий»), але останній том вийшов у 2008 році вже без його участі. Ніколас Віндінг Рефн цікавився кіноадаптацією коміксу, але на Q&A, присвяченому фільму «Неоновий демон» без пояснень розповів, що більше не працює над проєктом.  

Врешті-решт автор The Incal віддав перевагу Тайці Вайтіті: «Режисер фільму — Бог. Він має зняти фільм відповідно до того, ким він є. Взяти матеріал, проковтнути його та народити у власний спосіб. І це фантастично! Для мене геній митця має бути метафізичним. Він думає більше, ніж про заробіток грошей завдяки фільмам. Він думає про змінення світу. Якщо він не збирається змінювати світ, я не хочу його! Але він саме та людина для цього проєкту, бо він розуміє The Incal у власний спосіб». 

Найамбітніший проєкт Алехандро Ходоровський — екранізація роману Френка Герберта «Дюна», над яким мали б працювати Орсон Веллс, Сальвадор Далі, Ганс Рудольф Гігер та Pink Floyd. Через масштабну концепцію та великий бюджет стрічку так і не вдалося реалізувати, але 3000 малюнків з розкадровок Мебіуса лягли в основу коміксу The Incal. Про цю та інші невдалі адаптації «Дюни» ми писали тут

 

Крім екранізації графічного роману, Тайка Вайтіті допрацьовує новозеландську комедію Next Goal Wins з Майклом Фассбендером, Армі Гаммером та Елізабет Мосс. У його фільмографії ще є марвелівський «Тор: любов та грім», безіменний проєкт по «Зоряним війнам», голлівудська адаптація «Акіри», ремейк «Бандити в часі» Террі Гілліама у форматі серіалу, горор «Башта терору» та шоу «Наш прапор означає смерть» про кризу середнього віку у 1717 році. 

Режисер отримав «Оскар» за найкращий сценарій фільму «Кролик ДжоДжо», хоча це не перша номінація у його кар’єрі. У 2005 році стрічка Тайки «Дві машини, одна ніч» номінувалася у категорії Найкращий короткометражний фільм. Наразі Вайтіті продюсує серіали «Що ми робимо у темряві», «Псяри резервації» та «Паранормальний Веллінгтон». 

Читайте також:

Слідкуйте за DTF Magazine в FacebookInstagram, Twitter и Telegram

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis