TikTok викрив російську мережу, яка поширювала антиукраїнську пропаганду в Європі

TikTok виявив російську дезінформаційну мережу, що поширювала антиукраїнську пропаганду на європейську аудиторію у понад сто тисяч користувачів, пише Bloomberg. Це відбувалося протягом літа 2022 року. Мережа працювала з росії та налічувала 1700 профілів. Її ціллю стали мешканці Італії, Німеччини та Великої Британії 

За інформацією Bloomberg, російська мережа приховувала походження поширюваних нею фотографій, мемів та відео. Також її учасники використовували віртуальні приватні мережі, щоб створити враження, ніби вони походять з різних країн, і купувала IP-адреси у потрібних країнах, щоб приховати російські. Додатково вони купували персоналізовану рекламу на потрібних їм ринках, щоб здавалося ніби їхні профілі ведуть місцеві мешканці.

російська мережа користувалася опцією синтезу мовлення та поширювала проросійські заяви мовами, рідними для країн, для яких призначалися ці меседжі.

Інформацію про розкриття російської мережі TikTok опублікував у звіті про боротьбу з дезінформацією — такі ж самі Європейський союз на добровільних засадах попросив надати усі онлайн-платформи. Великі компанії зобовʼязалися надавати їх щопівроку. 

З липня до вересня 2022 російській мережі вдалося залучити 133 564 підписників.

Bloomberg зазначає, що наразі не встановлено чи була мережа повʼязана з російським урядом. На запит видання про коментар TikTok не відповіли.

У грудні 2022 сенат США одноголосно підтримав заборону на використання TikTok на телефонах та інших пристроях, якими користуються державні службовці країни. Тепер це рішення має схвалити Палата представників США, а потім закон відправлять на підпис президенту Джо Байдену.

Законопроєкт запропонував сенатор-республіканець Джош Гоулі — він побоюється, що TikTok і його материнська компанія ByteDance можуть ділитися інформацією про користувачів з США з китайською владою.

«TikTok — це троянський кінь Комуністичної партії Китаю. Та серйозний ризик для безпеки Сполучених Штатів, і поки ми не змушені повністю розірвати зв’язки з Китаєм, застосунку не місце на урядових пристроях», — вважає Гоулі.

Законопроєкт передбачає деякі винятки для держслужбовців — «у випадку провадження правоохоронної діяльності та досліджень безпеки та за певних умов».

Докладніше про це, а також про те, як ще США планують запобігати впливу TikTok ми розповідали у нашому матеріалі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis