«Точка опори ЮА» та «Військові ЛГБТ» випустили відео на підтримку цивільних партнерств

Громадські організації «Точка опори ЮА» та «Військові ЛГБТК+» створили анімаційний ролик з закликом запровадити в Україні зареєстровані цивільні партнерства. Відео розповідає про обмеження прав та можливостей, з якими стикаються неодружені пари, зокрема одностатеві. Організації наголосили, що «особливо гостро питання цивільного партнерства постає, коли один з партнерів або обидва перебувають на фронті» 

Наразі одностатеві пари в Україні не мають права на спільну власність, успадкування майна партнера або партнерки, доступу до партнера або партнерки у реанімації, упізнання та поховання партнера або партнерки, а також права не свідчити один проти одного.

Цивільне партнерство — це юридично оформлений союз двох людей, який гарантуватиме партнерам більшість або навіть усі права, передбачені шлюбом. Такі партнерства узаконюють передусім, щоб забезпечити рівні права для одностатевих пар. Наразі вони легальні у 28 країнах світу.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Військові ЛГБТІК+ (@lgbtiqmilitary)

«Я чую, що цивільні партнерства зараз не на часі. А коли на часі мати рівні права, як у всіх? Коли війна скінчиться? На жаль, до цього моменту дехто з цих людей не доживе. Від того, що люди зможуть вступити в офіційний зареєстрований союз з коханими ні в кого іншого не стане менше прав. Мати цю можливість — це про нормальне ставлення, людські цінності проти яких бореться наш ворог. Але які маємо підтримувати ми», — прокоментувала відео Таня Касьян, виконавча директорка ГО «Точка опори ЮА».

«Точка опори ЮА» активно виступає за легалізацію цивільних партнерств з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну.

9 липня 2022 року петиція до українського президента про легалізацію одностатевих шлюбів набрала необхідні 25 тисяч голосів. Володимир Зеленський відповів, що «в умовах воєнного або надзвичайного стану не можна змінювати Конституцію України».

Згідно з 51 статтею української Конституції, «шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки й чоловіка». Щоб одностатеві пари мали змогу одружуватися в Україні, цю статтю необхідно змінити, що наразі неможливо через воєнний стан у країні.

Водночас президент запевнив, що Уряд має альтернативу — легалізація в Україні зареєстрованого цивільного партнерства, яка в тому числі дозволятиме й реєстрацію одностатевих партнерств.

Також Зеленський пообіцяв звернутися до українського премʼєр-міністра Дениса Шмигаля з проханням розглянути пропозиції порушені у петиції. Утім наразі Уряд та Рада не займаються цим питанням.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis