TTSWTRS випустив колаборацію з Фондом родини Марії Примаченко. За що її критикують

Український бренд TTSWTRS до 10-річчя бренду створив спільну капсульну колекцію з Фондом родини Марії Примаченко. Команда бренду описує концепцію дропу як «міст між минулим і майбутнім», а в соцмережах колаборацію розкритикували, зокрема, звинувачуючи TTSWTRS у спробі відновити репутацію. DTF Magazine розповідає докладніше про колекцію та ситуацію, а також про те, як це коментує бренд та фонд Примаченко

Про колаборацію

До капсульної колекції увійшли дев’ять айтемів, серед яких комбінезони, боді та легінси в сітку, а також футболки, сорочки та світшоти.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений TTSWTRS clothing brand 🇺🇦 (@ttswtrs)

Речі доповнили образами та елементами з картин Примаченко, серед яких «Чорний звір» та серія картин із квітами. Наприклад, створюючи світшот із колекції, TTSWTRS використовували за основу юнацьке фото Марії, а одну із сорочок назвали «Болотня», — на честь рідного села художниці.

У TTSWTRS пояснили, що, створюючи капсулу, надихалися самою Марією Примаченко, «її свободою духу, переживаннями та емоціями»:  «Ця капсульна колекція — міст між минулим і майбутнім, сплав епох, де давнє зустрічається із сучасним… У колекції сюрреалізм зливається із неосяжними образами, відлунюючи їх у ритмічних візерунках. Полотна виходять за межі кордонів, запрошуючи у нове царство вічного руху».

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений TTSWTRS clothing brand 🇺🇦 (@ttswtrs)

Як відреагували на колаборацію

Після релізу капсульної колекції TTSWTRS розкритикували як в коментарях під відеоанонсами в Інстаграмі бренду, так і в українських Телеграм-каналах про моду. Так, на думку користувачів, бренд «намагається відбілити репутацію» на фоні роботи з російським ринком та, зокрема, після жовтневого скандалу довкола колекції для Vans: до неї увійшли чотири моделі кед, дві з яких — доповнені написами російською мовою.

Колаборацію також назвали експлуатацією української культури для того, щоб врятувати репутацію, а також неодноразово пригадали про продаж товарів бренду в росії до 24 лютого 2022 року та те, що бренд так і не надав зрозумілих коментарів щодо торгівлі на російському ринку.

Крім того, в деяких із коментарів користувачі запросили пояснення щодо колаборації від Фонду родини Марії Примаченко. Представники організації публічно не коментували співпрацю — в їхньому Інстаграм-профілі опубліковані лише два спільні з TTSWTRS анонси.

Як відреагували на критику в TTSWTRS

TTSWTRS опублікували заяву в Інстаграмі. Команда пояснила, що «між минулим і майбутнім» — не лише концепт їхньої нової колекції, а й «точка перебування їхнього бренду».

«У минулому ми робили помилки. В минулому ми не виходили з комунікацією та не пояснювали позицію бренду, коли було варто. В минулому ми робили те, про що шкодуємо в теперішньому».

Бренд також прояснив ситуацію з роботою на російському ринку до початку повномасштабної війни: заявили, що в лютому 2022 року розірвали всі стосунки з російськими партнерами із продажу та дистрибуції речей, а також закрили офлайн-магазини та продажі товарів на території росії та білорусі.

«Ми шкодуємо, що до повномасштабного вторгнення працювали з російським ринком. Шкодуємо, що мали в росії партнерів, які вели комунікацію від імені бренду і позиціювали його як російський. Така позиція ніколи не була позицією нашого бренду і не узгоджувалася з нами. На жаль, нашою великою помилкою був недостатній контроль цих процесів».

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений TTSWTRS clothing brand 🇺🇦 (@ttswtrs)

Наприкінці посту TTSWTRS додали, що «не можуть виправити минуле», проте «можуть взяти звідти досвід, аби подібних ситуацій більше не виникало».

«TTSWTRS — український бренд. Ми прагнемо розвивати українську індустрію, створювати якісний продукт та приносити користь нашій країні».

Що говорять в Фонді родини Примаченко

DTF Magazine звернувся до фонду за коментарем щодо колаборації з TTSWTRS.

У фонді розповіли, що з ідеєю колаборації бренд звернувся до них понад рік тому і «весь цей час ми вели перемовини щодо співпраці».

«Ще ніхто так не досліджував і не цікавився Марією Примаченко не тільки як мисткинею, а і як жінкою з великою життєвою історією. Ми повірили в щирість цієї співпраці». 

Відповідаючи на запитання, що вони думають про бекграунд TTSWTRS з роботою на російському ринку та ситуацією з російськими написами у колаборації з Vans, Фонд родини Примаченко пояснив:

«Як TTSWTRS досліджували Марію Примаченко, так і ми вивчали історію їхнього бренду. Головна місія нашої фундації — це популяризація Марії не лише в Україні, а й у світі. TTSWTRS підтримує цю позицію… Так, ми розуміємо, що бренд має історію минулого. Але наша головна мета — захищати майбутнє нашої країни. Ми хочемо назавжди поставити бетонний кордон між країною-агресором, але стерти кордони між українцями, які хочуть працювати та творити саме в Україні. І якщо навіть це перші кроки TTSWTRS в новій історії, то з кого, як не з Марії Примаченко, їх починати?». 

У лютому 2022 року (до початку широкомасштабного вторгнення росії) українська блогерка Лєра Цимбал розповіла в Інстаграмі, що придбала у київському магазині TTSWTRS бомбер, на бирці якого зазначалося Made in Russia. Цимбал додала, що на її прохання прокоментувати ситуацію бренд не відреагував. Уже після розголосу та публічної критики TTSWTRS відреагували у сторіз, назвавши ситуацію «помилкою у дистрибуції».

«TTSWTRS є міжнародним брендом, який дає змогу розповсюджувати власну філософію в межах ліцензійних угод за межами України. Це призвело до помилки у дистрибуції. На цю мить єдиними локаціями виробництва продукції є Україна та КНР. TTSWTRS постійно просуває українську продукцію на міжнародному рівні і буде це робити надалі», — йшлося в заяві бренду.

До 24 лютого в офіційному профілі TTSWTRS в Інстаграм зазначалося, що компанія має магазини у Києві, Одесі, Харкові та Москві. Наразі там знач

Наприкінці вересня український бренд TTSWTRS представив спільну з Vans колекцію, випущену у межах преміумлінії Vault by Vans. Над дропом Vault by Vans x TTSWTRS, до якого увійшли чотири моделі кед, працювали з вересня 2019 року. Дві пари доповнені написами російською мовою, через що бренд розкритикували в Україні. Докладніше про ситуацію ми розповідали в нашому матеріалі.

 

 

 

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis