У Бельгії прийняли закон для запобігання феміциду

Палата представників, нижня палата бельгійського парламенту, 4 липня ухвалила закон про запобігання феміциду (вбивства жінок через їх стать), що має зменшити рівень насильства щодо жінок у Бельгії, пише The Brussels Time. Закон також забезпечуватиме збір статистики щодо злочинів проти жінок в країні та тренінги для поліції 

«Шалено пишаюся. Бельгійський парламент щойно прийняв закон проти феміциду, який я ініціювала та підтримувала. Історична спільна перемога, підсумок важкої роботи громадянського суспільства, феміністок, сімей жертв насильства, прогресивних депутатів», — прокоментувала прийняття закону колишня державна секретарка з питань гендерного рівноправʼя Сара Шлітц.

Новий закон також впроваджує юридичне визначення феміциду:

  • вбивство знайомих жінок — наприклад, скоєне поточним або колишнім партнером;
  • вбивство незнайомих жінок — наприклад, вбивство секс-робітниці клієнтом;
  • непрямий феміцид — наприклад, загибель жінки через примусовий аборт;
  • вбивство через ненависть безпосередньо за гендерною ознакою.

Як зазначає The Brussels Time, з початку 2023 року у Бельгії від феміциду загинули щонайменше 17 жінок. 2022 їх було щонайменше 24. За підрахунками бельгійського руху Stop Feminicide щомісяця у Бельгії внаслідок феміциду гине щонайменше двоє жінок.

У вересні 2021 року одну з вулиць у Брюсселі назвали імʼям вбитої секс-працівниці Юніс Осайанде, яку нелегально привезли до Бельгії з Нігерії та примусили до секс-праці. Вона загинула у червні 2018 року від 17 ножових поранень, нанесених клієнтом.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis