Росіяни ведуть незаконні розкопки на території Херсонесу

Спілка археологів України повідомила, що російські археологи Інституту історії матеріальної культури РАН (ІІМК РАН) з Санкт-Петербурга продовжують незаконні роботи на території окупованого Херсонесу, розташованого у передмісті Севастополя. Вони виявили камʼяний мавзолей античних часів

За словами українських археологів, це унікальний об’єкт античного світу, який одночасно слугував і громадською спорудою, і мавзолеєм.

«Знайдена стародавня споруда є водночас і громадською спорудою, і мавзолеєм, що робить знахідку унікальною не лише для Херсонесу, а й для всього античного світу. Верхня частина є ритуальною альтанкою, які зазвичай влаштовують у місцях культового значення на важливих вулицях міста або цвинтаря. Нижня частина — поховальний комплекс, в якому поховані представники якогось відомого роду стародавнього міста», — йдеться у дописі САУ в Фейсбуці.

Як зазначає російська державна інформагенція ТАСС, санкт-петербурзькі археологи також знайшли на території Херсонесу античні театральні маски з теракоти. Одна з них збереглася більш ніж наполовину. До консервації й реставрації масок залучили й співробітників Ермітажу.

Незаконні розкопки на території південного передмістя Херсонесу російські археологи ведуть третій рік.

«Розкопками охоплена територія близько 8 га, ми виявили майже чотири мільйони знахідок, з яких 300 тисяч мають музейну цінність. Серед відносно недавніх нових знахідок — фрагменти як мінімум пʼяти глиняних масок, датовані орієнтовно 2 сторіччям до нашої ери», — розповів ТАСС старший науковий співробітник центру рятувальної археології ІІМК РАН Віктор Вахонєєв.

14 червня у Луврі відкрили виставку «Біля витоків сакрального образу. Ікони з Музею Ханенків». У межах експозиції представлені пʼять образів: мікромозаїчну ікону Святого Миколая кінця 13 століття, яку подружжя Ханенків придбало в одній зі своїх мандрівок, а також датовані 6-7 сторіччям «Святі Сергій і Вакх», «Святий Іоанн Хреститель», «Богородиця з Дитям» і «Святі Платон і Гликерія». Останні чотири потрапили до Музею Ханенків з Монастиря Святої Катерини у Єгипті.

Міністр закордонних справ росії Сергій Лавров заявив, що Міністерство закордонних справ «розбирається з доставкою у паризький музей ікон, з яких почався іконописний живопис».

«Розбираємося з новиною про те, що до Лувру доставили кілька ікон, з яких почався іконописний живопис. Не пояснюючи, хто ці ікони створив і де вони перебували. Просто з України приїхали до Лувру, і нібито співробітники Лувру у відповідь на питання журналістів підтвердили це, але на уточнювальне питання, що це за ікони й звідки вони, відповіли, що це секрет», — сказав Лавров.

Він також закликав російських журналістів «звʼязатися з французькими музейниками для докладних пояснень таких ситуацій».

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis