У Музеї Американської кіноакадемії покажуть «Землю» Олександра Довженка з новим саундтреком

23 липня 2023 року в Музеї Американської Академії кінематографічних мистецтв і наук в Лос-Анджелесі відбудеться показ німого фільму Олександра Довженка «Земля» (1930) з прем’єрою нового оригінального саундтреку від композитора Люка Коррадайна. Квитки можна придбати на сайті Музею

Фільм відкриє спеціальну програму «Німі неділі» у супроводі живого виконання партитури камерним симфонічним оркестром. Український фільм вперше покажуть у Музеї Американської кіноакадемії. 

Проєкт ініційовано європейською громадською організацією UFACE (Ukrainians For the Arts, Culture and Education), яку заснувала українська кінопродюсерка та культурна менеджерка Катерина Шевченко.

«Українське мистецтво та культура подарували світові багато шедеврів. Фільм Довженка “Земля” один із них, — розповідає у пресрелізі Катерина. — Проте досі у світі він асоціюється з радянським, а не українським кіно (а радянське автоматично сприймається як російське). Ми прагнемо змінити це бачення, сформувати розуміння у світової спільноти виокремленого місця українського мистецтва радянської доби, презентувати українців як талановиту, освічену та творчу націю».

Автор нового саундтреку до «Землі» Люк Коррадайн — британський музикант та композитор, який у 2018 році написав музику до фільму Стівена Болдвіна «Без паніки з натяком на істерію» (No Panic With a Hint of Hysteria). Сьогодні Люк мешкає в Києві та продюсує сай-фай серіал «Чорна троянда» Джеймса Бемфорда («Супермен та Лоїс»).

«Земля» Олександра Довженка посіла 9-те місце у списку The Guardian десяти найкращих німих фільмів  усіх часів. На міжнародному референдумі кінокритиків у Брюсселі 1958 року цю стрічку назвали одним із 12 найвизначніших здобутків світового кінематографа. У сучасному рейтингу найкращих фільмів усіх часів, яке проводить британський журнал Sight & Sound, в результаті опитування 846 кінокритиків, істориків та режисерів у 2012 році фільм «Земля» посів 171-е місце.

До стрічки вже не вперше створюють новий саундтрек. Після реставрації фільму 2015 року на замовлення Довженко-Центру етно-хаос гурт «ДахаБраха» записав новий музичний супровід, а 2017 року Мар’яна Садовська записала свою версію. 

 Музей Американської кіноакадемії у Лос-Анджелесі, в якому покажуть «Землю», відкрився у вересні 2021 року та присвячений історії, науці та культурному впливу кіноіндустрії. Докладніше про його першу виставку читайте в нашому матеріалі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis