В Кабулі жінки протестували проти заборони салонів краси. Їх розігнали водометами

У столиці Афганістану приблизно 50 жінок вийшли на мітинг проти рішення Талібану заборони салони краси. Їх розігнали водометами та сльозогінним газом, а декі з протестувальниць повідомили, що проти них застосували електрошокери, пише ВВС

Під час протесту жінки викрикували «робота, хліб і справедливість». На одному з опублікованих відео також видно, що жінки сперечаються з чоловіками у формі. Також на відео чутно звуки пострілів.

Таліби дали місяць, починаючи із 2 липня, щоб у країні закрили всі салони. Йдеться про тисячі закладів, що, за підрахунками торгово-промислової палати, призведе до втрати понад 60 000 робочих місць.

Як пише ВВС, своє рішення Талібан пояснює тим, що носіння перук та практика вищипування брів суперечать ісламським цінностям, а батьки витрачають гроші на салони краси, коли пари одружуються.

Востаннє салони краси закривали в Афганістані під час правління талібів у період із 1996 до 2001 року. Після повторного захоплення влади Талібаном у 2021 році (після рішення США про виведення військ з країни. — Прим. DTF Magazine) салони продовжували працювати, але із заклеїними вікнами.

У 2021 році керівництво руху обіцяло, що новий уряд представить інтереси широкого кола жителів країни. Але 25 серпня набула чинності тимчасова заборона жінкам, що працюють, виходити з дому з міркувань безпеки. За словами представників Талібану, «військові не знають, як поводитися з жінками».

Контакти представників різних статей поза домом дозволені лише за певних обставин: наприклад, на прийомі у лікаря. Працювати афганки можуть лише там, де немає чоловіків. Так вони не мають права працювати в урядових установах, банках, медіа, більшості компаній. У листопаді 2021 року Талібан заборонив показувати на місцевому телебаченні серіали за участі жінок.

Станом на липень 2023 року жінкам в Афганістані заборонено отримувати освіту (докладніше про заборону відвідувати початкову школу ми писали тут, а університети — тут) , виходити на вулицю з непокритим обличчям чи яскраво одягатись, відвідувати спортивні зали та парки, а також працювати в ООН.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis