У Мистецькому арсеналі відкрили виставку українського сучасного мистецтва

20 квітня у Мистецькому арсеналі в Києві запрацювала виставка українського сучасного мистецтва «Форми присутності». За словами кураторів Олександра Соловйова та Наташі Чичасової, цей проєкт — спроба зібрати докупи річні спостереження й розмови про досвіди, відчуття і практики, якими послуговувались українські митці та мисткині від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну

«Через повномасштабне вторгнення росії багато художників і художниць втратили свої роботи, роботи друзів та власні майстерні. Це посилювало відчуття незворотності та втрати. У такій ситуації матеріальне виробництво стало способом протидії й свідченням війни. Це явище влучно охарактеризувала художниця Леся Хоменко: “Коли панує фізичне знищення, ми будемо фізично створювати”. Так робота з матеріалом стала терапією, документом часу і поверненням до себе», — йдеться в кураторському тексті.

Війна присутня у всіх представлених на виставці роботах через матеріал — рваний папір, бетон, вишивку на тканині чи пакеті, дім із піску та скла, крихти землі та необроблене дерево.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Mystetskyi Arsenal (@mystetskyiarsenal)

Учасниками виставки стали Юрій Болса, Андрій Денисенко, Анастасія Дицьо і Саша Рошен, Антон Карюк, Яна Кононова, Олена Курзель, Максим Мазур, Дар’я Молокоєдова, Данііл Немировський, Каріна Синиця, Лео Троценко, Тамара Турлюн, Сана Шахмурадова-Танська, Віталій Янковий, Три вправи з реалізму, commercial public art і Світланка Конопльова, Open place.

22 квітня о 14:00 відбудеться перша кураторська екскурсія виставкою. Олександр Соловйов та Наташа Чичасова поділяться з відвідувачами деталями створення виставкового проєкту, зорієнтують у просторі, розкажуть про концепцію, представлені роботи, художників та художниць.

22-25 червня у Мистецькому арсеналі відбудеться 11-й Книжковий арсенал.

Команда організаторів обіцяє гостям 50 подій та традиційний книжковий ярмарок. Цьогоріч його проведуть в новий спосіб: «з огляду на дуже нерівні умови існування та роботи учасників видавничого ринку внаслідок війни, неможливість організації їх гідного рівноцінного представлення у форматі індивідуальних стендів та ризикованість з точки зору безпекових вимог, операторами продажу книжок на фестивалі стануть не окремі видавництва, а київські книгарні».

Книгарня «Сенс» представить секцію «Нонфікшн», «Книжковий Лев» — секцію «Художня література», «Закапелок» — секції «Дитяча література» та «Комікси та графічні романи», Довженко-Центр — секцію «Арткнига».

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Книжковий Арсенал (@book_arsenal)

Також на ярмарку представлять книги створені ветеранами війни, учасниками бойових дій, членами їхніх сімей, книги про війну проти України, видані після 2014 року.

Фокус-тему Книжкового Арсеналу-2023 оголосять трохи згодом.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis