У Великій Британії знову дозволили тестувати косметику на тваринах

Верховний суд Великої Британії скасував попередню заборону на тестування косметичних засобів та хімічних компонентів на тваринах, пише BBC. Протягом 25 років тестування косметики на тваринах було офіційно забороненим у Великобританії 

Заборону прийняли у 1998 році, а хімічну продукцію на живих істотах могли випробовувати лише для створення ліків.

Тепер дозвіл на тестування відновили, щоб відповідати нормам ЄС. У 2020 році Європейське хімічне агентство (ECHA) постановило, що компаніям необхідно тестувати на тваринах деякі інгредієнти, що використовуються в косметиці, щоб переконатися у їхній безпечності для працівників цих підприємств. Попри те, що Велика Британія вийшла зі складу ЄС у 2020 році, вона продовжує дотримуватись правила.

Серед компонентів, які тепер дозволено тестувати на тваринах, є гомосалат — поширений сонцезахисний інгредієнт, який використовується в більшості тональних кремів та доглядових продуктів для обличчя та тіла. У низьких дозах гомосалат безпечний, але поки достеменно невідомо, як більші концентрації компонента впливають на імунну систему людини.

BBC також уточнили: під час розгляду кейса стало відомо, що британський уряд ще з 2019 року видавав ліцензії на тестування косметичних інгредієнтів на тваринах відповідно до хімічних правил ЄС, всупереч забороні. Наразі невідомо, скільки косметичних виробників отримали дозволи.

Понад 80 косметичних компаній та брендів, серед яких Unilever, Body Shop та Boots, заявили, що вони «збентежені» новою позицією уряду щодо тестування на тваринах. Директор зі сталого розвитку та активізму в Body Shop Крістофер Девіс заявив, що їхня команда буде «активно проводити кампанію» та домагатися зміни нововведення.

«Дозвіл на тестування косметики на тваринах стане нищівним ударом по мільйонах людей, які роками підтримували кампанії, спрямовані на припинення цієї жахливої практики», — розповів Крістофер в коментарі BBC.

Генеральний директор організації Cruelty Free International Мішель Тью додала: «Цей випадок чітко показує, що [уряд] віддавав перевагу інтересам компаній, які тестують косметику на тваринах за контрактами, а не інтересам тварин і бажанням переважної більшості британців, які категорично проти використання тварин в цих цілях».

В Cruelty Free International також заявили, що планують оскаржити рішення суду та звернуться до уряду з проханням відновити повну заборону тестів на тваринах у Великій Британії.

У 2021 році Кабінет міністрів України ухвалив постанову, яка забороняє випробовувати косметичні засоби на тваринах.

Згідно з документом, тестування на тваринах мають замінити «новими технологічними розробками, зокрема альтернативними методами тестування косметичної продукції». Серед них: випробування у пробірках із людськими клітинами (in vitro), синтетичні аналоги людської шкіри або комп’ютерне моделювання для дослідження хімічних зв’язків.

 

 

 

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis