Українська драма «Клондайк» отримала нагороду на «Санденсі»

Фільм режисерки Марини Ер Горбач («Омар і ми», «Люби мене») став першим українським ігровим фільмом, що виграв нагороду на «Санденсі» — одному із головних кінофестивалей світу. Жюрі відзначило його нагородою за найкращу режисуру в конкурсній програмі World Dramatic Competition. Разом з «Клондайком» у конкурсі змагалися ще дев’ять стрічок

Що каже жюрі про “Клондайк”

“Хвилююче кіно, ретельно оформлене, вишукано побудоване і прекрасно виконане. Це фільм про вибір, який ми робимо у часи, коли світ розриває на шматки”, — представив фільм Ендрю Гейг, один з членів журі конкурсної програми World Dramatic Competition.

Читайте також: 
Що треба знати про «Санденс» — головний фестиваль незалежного кіно

https://twitter.com/sundancefest/status/1487197292281012225

Про що розповідає “Клондайк”

Події “Клондайку” розгортаються навколо родини, яка опинилася в епіцентрі подій авіакатастрофи рейсу MH17 Malaysia Airlines 17 липня 2014 року в селі Грабове Донецької області. Ірка і Толік чекають народження першої дитини, але війна вривається в їхнє життя разом з уламками збитого боїнга. Жінка відмовляється евакуюватися, навіть коли село захоплюють озброєні угрупування.

Головні ролі у “Клондайку” зіграли Оксана Черкашина («Погані дороги»), Сергій Шадрін («Чорний ворон») і Олег Щербина («Черкаси»).

«Для мене ця картина — “ракета” проти страху військової агресії з боку Росії перш за все для самої себе. “Клондайк” з‘явився на перетині безсилля зупинити війну та глибокої поваги й вдячності тим, хто відстоює Україну. І ще це мрія про мир в Україні», — говорить про задум фільму Марина.

Куратори фестивальної програми «Санденса» так прокоментували свій вибір стрічки: «Сценарій та режисерська робота Марини Ер Горбач — це значуща та емпатійна ода людській стійкості. “Клондайк” емоційно та глибоко окреслює невизначеність життя родини в зоні бойових дій. Камера розповідає про збитки, завдані їх оселі, з пронизливим визнанням того, що їхні життя також були назавжди змінені».

Український прокат стрічки відбудеться у 2022 році.

Хто ще переміг на «Санденсі» від України

Також у програмі «Санденсу» брала участь документальна стрічка «Будинок зі скалок». Її режисера Сімона Леренга Вільмонта відзначили нагородою за кращу режисуру світового документального кіно.

«Будинок зі скалок» створено у співпраці Данії, Швеції, Фінляндії та України (за підтримки Держкіно). Стрічка розповідає про соціальних працівників на сході України, які працюють в особливому дитбудинку та створюють безпечний простір для дітей.

https://twitter.com/sundancefest/status/1487200053278113794

Марина Ер Горбач — українська продюсерка, сценаристка, режисерка та членкиня Європейської кіноакадемії. Дебютний фільм «Гарчання чорних псів» вона зняла разом з чоловіком Мехметом Бегедир Ером. «Клондайк» — четверта повнометражна робота Марини, до якої вона самостійно написала сценарій. Її стрічка «Люби мене» стала першим фільмом, створеним у спільному виробництві України та Туреччини.

У 2020 році українська режисерка Ірина Цілик отримала нагороду за найкращу режисуру на «Санденсі» у секції World Cinema Documentary. Це перша відзнака для України на кінофестивалі у Парк-Сіті, США.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis