Українська драма «Клондайк» виходить у прокат Японії та США

4 серпня американський дистриб’ютор Samuel Goldwyn Films випустить українську драму Марини Ер Горбач «Клондайк» в кіно. Стрічка вже вийшла на Netlfix, а з 22 червня її показують в японському прокаті

Сюжет «Клондайка» розгортається навколо родини, яка опинилася в епіцентрі подій авіакатастрофи рейсу MH17 Malaysia Airlines 17 липня 2014 року в селі Грабове Донецької області. Ірка і Толік чекають народження першої дитини, але війна вривається в їхнє життя разом з уламками збитого боїнга. Жінка відмовляється евакуюватися, навіть коли село захоплюють озброєні угрупування.

Світова прем’єра «Клондайка» відбулася в січні на кінофестивалі «Санденс». Стрічка стала першим українським ігровим фільмом, що виграв нагороду на кінофестивалі «Санденс» — журі відзначило його нагородою за найкращу режисуру в конкурсній програмі World Dramatic Competition.

Загалом у фільму понад 20 нагород на міжнародних кінофестивалях, включно з призом екуменічного журі в межах конкурсної програми «Панорама» Берлінале-2022.

  Стрічка «Клондайк» стала першим українським релізом у червні на Netflix. Після її виходу 7 червня на стримінг також завантажили трагікомедію «Люксембург, Люксембург» Антоніо Лукіча (14 червня) та драму «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука (21 червня). 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis