Українські художники запустили спільний збір коштів для військових. Вони розігрують свої картини

Український художник Віталій Грех, aka Dilkone, спільно з благодійним фондом «Вдячні» організував проєкт «Кермо порятунку» для збору мільйона гривень на закупівлю багі-машин для евакуації поранених. До нього долучились 10 українських митців, серед яких Володимир Манжос (Waone), Сергій Грех (Feros), Борис Bios, Ірина Максимова, Vova Keno, Олексій Бордусов (Aec Іnteresnі Kazki), Anton Hudo, Андрій Роїк, Валентин Лапшин та Дзвіня Подляшецька

«Я сам неодноразово закривав збори та побачив, що моя творчість може ефективно допомагати. Тому вирішив запросити до участі в проєкті колег, бо знаю, що разом ми можемо більше. На мою думку, важливо показувати Україні та світу, що зараз йде не якась абстрактна війна, а війна за наше виживання і нашу культуру», — пояснив задум Віталій Грех.

Для проєкту запустили спільну та персональні банки художників. В межах збору також розіграють 10 картин митців-учасників «Керма порятунку»: для цього потрібно обрати бажану картинку та зробити донат на персональну банку відповідного автора — він має складати 300 грн чи більшу кратну йому суму (наприклад, 600 чи 900). Охочі взяти участь в розіграші при переказі коштів мають вказати свій нік в інстаграмі чи номер телефону.

Зібрані суми об’єднають та передадуть на «Вдячні» — благодійного фонду, що займається забезпеченням медичних потреб українських військових. Вторговані кошти фонд витратить на закупівлю деталей та виготовлення спеціальних евакуаційних багі, які направлять бійцям на Запорізькому напрямку. Необхідна сума — мільйон гривень.

Після завершення збору команда «Керма порятунку» обере 10 переможців, які отримають картини. За результатами розіграшу можна слідкувати на сторінці «Вдячні» в інстаграмі.

Про художників та роботи

Ірина Максимова

Львівська художниця, яка почала мистецьку кар’єру 2020 року.

Працює в жанрі примітивізму, а головними героями її робіт зазвичай є жінки чи звірі. Ірина відображає в картинах соціальні течії, як-от фемінізм, порушує теми прийняття себе, сексизму та поводження з тваринами, а її візуальні форми зазвичай містять традиційні українські мотиви. Крім того, деякі картини художниця створює в техніці печворк, використовуючи клаптики тканини. 

Для «Керма порятунку» Ірина надала роботу Knight dancer.

Володимир Waone Манжос

Свою першу роботу Манжос створив у 2000 році на фестивалі графіті в Одесі, а світову популярність отримав у складі творчого дуету Interesni Kazki. З 2016 року працює сольно.

Роботи Waone відрізняються яскравими кольорами, м’якою пластичністю форм та фантазійними сюжетами, а його мурали можна побачити у США, Франції, Іспанії, Данії, Марокко та інших країнах. Дві найдорожчі роботи Володимира купили на виставці в Нью-Йорку в 2016 році: Spark of Life коштувала 30 000 доларів, а Trick — 20 000 доларів.

Waone продовжує малювати мурали та картини, а з 2020 року зайнявся і скульптурою. Влітку 2020 року художник випустив книгу із чорно-білими роботами Worlds of Phantasmagoria. Vol. 1.

Для «Керма порятунку» Waone надав літографію ETHEREAL ADVANTURES тиражем в 100 екземплярів.

Докладніше про Володимира та його творчість можна почитати в нашому інтерв’ю.

Anton Hudo

Малювати Антон почав 2007 року, як спосіб реабілітації після перенесеного інсульту.

Художник працює в техніці ручної графіки та присвячує роботи гостросоціальним проблемам та «естетиці соціального трилеру». В його картинах можна побачити осмислення війни, соціального хамства чи жорстокості — так митець хоче показати невідповідність подібних принципів сучасному світу. 

В межах «Керма порятунку» Антон розіграє картини Anger & roots та Stoned & textures.

 

Борис Bios

Стритарт-художник Bios почав малювати у 2002 році. Потрапив до графіті-культури, за його словами, класичним способом: побачив малюнки на вулицях рідного міста та захотів зробити краще. Спочатку все це було на рівні розваг однокласників після уроків, а потім поступово захоплення стало головною пристрастю. 

Bios — постійний учасник міжнародних фестивалів та зустрічей, серед яких Meeting of Styles Italy, Step in the Arena, I Love Hip-Hop в Нідерландах та Roskilde в Данії. 2017 року артист відкрив графіті-шоп Ulichniy в Одесі, а 2020 року — випустив фотокнигу «Легаси*».

Для «Керма порятунку» Bios надав політріптих з чотирьох частин, створений балонами на акриловій пластині.

Валентин Лапшин

Валентин почав художню кар’єру 2013 року. Працював в жанрах стритарту та попарту, а, формуючи власний стиль, надихався книжковою графікою, ілюстрацією, коміксами та фігурним мистецтвом.

В роботах Лапшин поєднує містику з елементами фольклору та релігійним досвідом та досліджує людську психіку. Художник навмисно закладає неочевидні сенси, щоб глядачі могли створювати власні інтерпретації його робіт.

Лот для розіграшу в межах «Керма порятунку» — картина Harites. 

 

Сергій Feros Грех

Feros — нік, що закріпився за Сергієм з 2007, коли він активно займався графіті.

Бекграунд графіті-артиста заклав основу його майбутніх робіт: в них художник поєднує яскраві кольори, працює з абстракцією та фігуративним сюрреалізмом. На рахунку Feros також створення муралів в Україні та за кордоном разом з братом Віталієм Грехом.

У роботах Сергія центральним персонажем постає людина та її внутрішній стан який формує середовище навколо. Досить часто це подорож або стан, мрія або сон, ілюзія або витвір уяви.

Для «Керма порятунку» він надав картину The burden. 

Vova Keno

Львівський художник Vova Keno працює у сфері мистецького експерименту.

За словами самого митця, основною метою його робіт є дослідження: «Немає конкретної теми чи історії, яка б могла встановити межі для нових відкриттів. Почати з уже відомих основ і розвинути їх у щось нове, зріле та потужне, досліджуючи, як налаштування, форми та кольори впливають на роботу, є основним принципом усіх робіт». В картинах він поєднує елементи академічного живопису з вуличним мистецтвом. 

В межах «Керма порятунку» він розіграє картину Sunday.

Олексій Бордусов (Aec Іnteresnі Kazki)

Український художник Aec Interesni Kazki почав малювати графіті на київських вулицях ще наприкінці 1990-х років. 2005 року разом із Waone він створив колектив Interesni Kazki, в роботах якого митці «поєднали наукову фантастику, фентезі та українську традиційну культуру», створивши тим самим власний казковий всесвіт, населений таємничими сюжетами.

Наразі Олексій працює сольно та малює, зокрема, на полотнах та папері, використовуючи акрил, акварель, туш та олійні фарби. Він вважає створення мистецтва «можливістю зрозуміти містичні причини Всесвіту», а також заново відкрити для себе теми, які варіюються від науки та історії до релігії та міфів.

Лот для розіграшу в межах «Керма порятунку» — акварельна картина Haunted House.

Андрій Роїк

Андрій Роїк працює з живописом, графікою, колажним мистецтвом та керамікою. Головним об’єктом його робіт є людське тіло та його дослідження.

На думку художника, «тіло є тим джерелом, де може перетнутись табу з деконструкцією, сакральне і метафізичне».

В межах «Керма порятунку» він розіграє картину «Пошук»

Дзвіня Подляшецька

Мистецька практика Дзвіні зосереджена навколо експресивних картин і робіт на папері в наївному стилі. В картинах художниця досліджує теми психічного здоров’я, людських взаємодій та емоцій.

Для «Керма порятунку» вона надала картину Sneaky Friend.

Сайт проєкту «Кермо порятунку»

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis