Український бренд ХОМЕНКО випустив апсайкл-колекцію з пошкодженого гуманітарного одягу

Бренд української дизайнерки Ясі Хоменко представив новий дроп humanitarian aid project. Для виготовлення речей команда використала пошкоджений та неносибельний одяг, наданий в якості гуманітарної допомоги жителям України

За словами Ясі, ідея колекції з’явилась після того, як вона «побачила нескінченні купи одягу» в одному з гуманітарних пунктів Івано-Франківська. 

«Це наштовхнуло мене на думки про реконструкцію руйнувань. Якщо війна — це руйнування, ми повинні відновити наш новий світ на цих руїнах», — уточнила вона. 

Разом з командами місцевих центрів «Промприлад», MetaLab, бренду Framiore, «Центру освітніх інновацій» та галереї «Асортиментна кімната», дизайнер відібрала «неліквідні речі» та за допомогою авторської методики «стиснення» перетворила їх у колекцію світшотів. 

За словами команди, ще в процесі розробки технології вони зрозуміли, що для виготовлення речей можна використовувати «не лише ретельно відібраний» для повторного використання одяг, а й «буквально все, що вони отримують».

В грудні 2021 року Яся Хоменко представила капсулу світшотів за технологією стиснення у коллаборації з Future Generation Art Prize. Це премія для молодих митців, заснована командою PinchukArtCentre. 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений XOMEHKO 🇺🇦 (@_xomehko_)

Яся Хоменко — український дизайнер та засновниця бренду RCR Khomenko, запущеного у 2011 році. Провідними мотивами бренду Ясі стали апсайклінг та усвідомлена мода, а також гендерно-нейтральний одяг. У 2019 році дизайнерка запустила новий бренд — ХОМЕНКО. Про його дебютну колекцію ми розповіли тут.

Детальніше про Ясю та її роботи читайте в нашому інтерв’ю.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis