Український бренд PLNGNS представив нову колекцію одягу та колаборацію з Vibram у Берліні

PLNGNS представив повноцінну колекцію одягу та взуття в межах Тижня моди в Берліні: 17 луків, створених із перероблених старих кросівок та перероблених костюмів для дайвінгу. Серед взуття — колаборація з італійським брендом підошви Vibram, а також кросівки з футбольного та баскетбольного мʼячів

Про презентацію на Der Berliner Salon

2023 року Berlin Fashion Week змінив правила щосезонного конкурсу Concept Competition: замість 18 виключно німецьких брендів, переможцями обрали 14 німецьких брендів і чотири українських. Це відбулося завдяки співпраці з Ukrainian Fashion Week. 

Минулого сезону до четвірки увійшли Bobkova, DZHUS, Litkovska та Podyh, цього разу — Bobkova, DZHUS, GLÜCK CLOTHES та PLNGNS. Останній, окрім показу на Тижні моди, також презентував два образи на виставці Der Berliner Salon.

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений користувачем @plngns.world

«Нам прилетів офер від Der Berliner Salon, і одна із власниць і керівниця цієї виставки — Крістіане Арп (Christiane Arp, також працює у Fashion Council Germany, раніше була головною редакторкою німецького Vogue. — Прим. DTF Magazine) загалом про нас досить схвально відгукувалася, приходила до нас і на показ, і на виставку — залишилися приємні враження від неї», — розповідає засновник бренду Мітя Гонтаренко у коментарі DTF Magazine. 

Презентація стала своєрідною промоцією до показу на Berlin Fashion Week: там було представлено два, як зазначає Мітя, фаворитні луки з колекції. 

Якою вийшла нова колекція

Серед елементів сетдизайну були купи старого взуття, а моделі дефілювали на фоні прапора України з хештегом #FreeMariupolDefenders — із таким же прапором Гонтаренко вийшов отримувати нагороду на італійському конкурсі International Talents Support Contest 2022 року. Відкрив шоу в Берліні німецький стиліст Франк Пітер Вайлд, відомий своєю підтримкою українських брендів та України загалом.

Це перший досвід проведення подіумного шоу і загалом створення одягу. Команда бренду працювала над колекцію понад пів року, комбінуючи різні матеріали. 

«Нам важливо, щоб одяг можна було носити нормально, — пояснює Гонтаренко. — Зробити просто арт, який буде стояти, як скульптура — дуже легко, а зробити одяг, який можна буде використовувати в повсякденному житті — зовсім інша історія». 

Всього PLNGNS показали 17 луків. «Це мікс одягу, який ми робили з деталей старих розібраних кросівок із поєднанням ресайкл-матеріалів, зокрема з перероблених костюмів для дайвінгу. Для того, щоб ці куртки були рухомі та носибельніші, щоб це був не просто арт, а хороші речі, які можна використовувати». 

Також до колекції увійшли спортивні речі, зокрема створені зі стокового нейлону корейського виробництва і пофарбовані вручну. Жилети з накладними кишенями зшили з нейлону та елементів кросівок. 

Про кросівки із мʼячів та колаборацію з Vibram

До цієї колекції PLNGNS випускали тільки кросівки, створені зі старих кросівок, а тепер планують розвивати різні напрями, як-от аксесуари та одяг, і «робити щось вагоміше, ніж просто переробляти кросівки». 

У новій колекції представлені декілька нових моделей взуття: чоботи, в яких використана підошва Vibram. 

Команда дороблювала взуття за декілька днів до показу, адже були проблеми з доставленням і підошви не встигли приїхати в Україну, і отримали їх лише в Берліні.

«Минулого року я познайомився з Vibram у межах співпраці зі стороннім проєктом, де я був залучений як дизайнер взуття, і була можливість із ним поспілкуватися, — розповідає Мітя. — Ми дійшли думки, що варто зробити щось цікаве разом».

PLNGNS мали стерті, порвані чи поламані підошви, які вже неможливо використовувати для виготовлення взуття. Тоді їх перемололи на шредері у дрібні крихти, відправили в Італію, де Vibram додали своїх матеріалів для гнучкості, і створили підошву. Вона на 35-40% складається із матеріалів, наданих PLNGNS зі старих підошов, і на 65-60% — із домішок Vibram, зокрема екогуми та інших перероблених матеріалів

«Вийшла досить цікава колаборація, хоч це і не щось нове та інноваційне, тому ми додали трошки нашої історії: додали елементи брендингу та кросівок, заливши деталі зі старих кросівок і вдавивши їх під пресом у підошву», — пояснює Гонтаренко.

Серед інших моделей — створені раніше, але нерелізнуті кросівки із мʼячів. Одна пара зроблена з баскетбольного мʼяча і посаджена на підошву Nike, а інша — з футбольного, з деталями інших кросівок. 


 

Проєкт «Strategic Media Support Program» реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis