Український фільм «Ля Палісіада» покажуть на Роттердамському кінофестивалі

Прем’єра дебютного повнометражного фільму режисера Філіпа Сотниченка «Ля Палісіада» відбудеться на Роттердамському міжнародному кінофестивалі. Стрічку покажуть в основному конкурсі фестивалю Tiger competition, пише Держкіно України

«Ля Палісіада» — повнометражний дебют українського режисера Філіпа Сотниченка, знятий в жанрі «пострадянського нуару». Події розгортаються в Україні в 1996 році, за кілька місяців до підписання протоколу №6 Європейської конвенції з прав людини — відмови від смертної кари. 

«Ля Палісіада» розповідає історію судового психіатра. Його спокійне і звичне життя змінюється після того, як він бере участь у заплутаній історії вбивства місцевого міліціонера. Під час роботи головний герой починає помічати беззаконність у системі правоохоронних органів та сумніватись в її правильності.

«Ля Палісіаду» вперше презентували на кіноринку Одеського міжнародного кінофестивалю у 2019 році. Там він отримав нагороду HeForShe, або ж Руху солідарності за гендерну рівність, від ООН. Зйомки фільму проходили у Києві, на Закарпатті та у Бучанській виправній колонії протягом 2021 року.

«Український фільм є дуже промовистим щодо теперішніх подій. Цей нібито детектив, що розгортається у останні місяці існування смертної кари в Україні, висвітлює неврози молодої країни невдовзі після здобуття незалежності. Фільм демонструє важкий психологічний вплив десятиліть радянського контролю, в час, коли тінь СРСР досі загрозливо нависає над нами», — пояснили в команді Роттердамського кінофестивалю.

В 2020 році на онлайн-кінофестивалі APRICOT SHORT FILM FESTIVAL від ARARAT і DTF Magazine ми показували короткометражний фільм Філіпа Сотниченка «Технічна перерва». Почитати наше інтерв’ю з режисером, присвячене «Технічній перерві» та «Ля Палісіаді», можна тут.

52-й Роттердамський міжнародний фестиваль відбудеться з 25 січня до 5 лютого 2023 року.

«Ля Палісіада» став першим з 2008 року українським фільмом, який потрапив до головного конкурсу фестивалю. Востаннє Україну представляв фільм «Меніни» режисера Ігоря Подольчака.

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis