Український фільм «Памфір» номінували на нагороду Європейської кіноакадемії

Український фільм «Памфір» режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука став одним із шести номінантів на нагороду Європейської кіноакадемії European Discovery — Prix FIPRESCI. Щороку на European Film Awards її вручають за «Найкращий дебютний повнометражний фільм»

Переможців номанації оголосять на 35-й церемонії нагородження European Film Awards, яка відбудеться 10 грудня в Рейк’явіку.

European Film Awards, або ж «Європейський Оскар» — премія, заснована Європейською кіноакадемією в 1988 році. За словами режисера фільму Дмитра Сухолиткого-Собчука, номінація на премію Європейської кіноакадемії — «це ще один вагомий привід заявити на міжнародній арені про силу українського духу».

Разом з «Памфіром» на премію номіновані драма «Цензорка» Петера Керекеша, фільм італійської режисерки Лаури Самані «Маленьке тіло», «Інші люди» польської режисерки Олександри Терпінської та«Любов за словами Далви» бельгійської режисерки Еммануель Ніко.

Номінацію на цьогорічному European Film Awards за «Найкращий європейський документальний фільм» також отримала стрічка литовського режисера Мантаса Кведаравічюса «Маріуполіс-2».

В квітні російські військові вбили Мантаса в Маріуполі. «Маріуполіс 2» показує життя Маріуполя після початку повномасштабної війни в Україні 24 лютого та блокади міста. Після смерті режисера роботу над фільмом завершила його дружина Ганна Білоброва. Стрічку представили у травні цього року у Каннах — журі премії для документальних фільмів Каннського кінофестивалю «Золоте око» відзначило «Маріуполіс 2» спеціальною премією.

Світова прем’єра фільму «Памфір» відбулась у 2022 році в програмі «Двотижневик режисерів» Каннського кінофестивалю.

«Памфір»: Що кажуть критики про повнометражний дебют Дмитра Сухолиткого-Собчука

Дебютний ігровий повнометражний фільм українського режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука розповідає про хорошого сім’янина Памфіра, який заради своєї родини йде на злочин. Події відбуваються під час свята Меланки і засновані на біблійній історії про Авраама.

Зйомки відбувалися в Карпатах та на Буковині восени 2020 року, а головні ролі зіграли Олександр Яцентюк, Соломія Кирилова («Ніч Леополіса»), Олександр Ярема («Номери»), Римма Зюбіна («Гніздо горлиці») та місцеві мешканці. Сценарій стрічки, який написав Дмитро Сухолиткий-Собчук («Штангіст»), розроблявся у резиденції Каннського міжнародного кінофестивалю Cinеfondation Residence.

Реліз в українських кінотеатрах запланований у 2023 році.

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis