Київський фотограф Олексій Березовський випустив книгу 

Київський фотограф Олексій Березовський представив першу фотокнигу We Stay («Ми залишаємося»). Це «візуальна хроніка першого року повномасштабного вторгнення росії в Україну». Книгу видало незалежне швейцарське видавництво Sturm & Drang

«Мені б хотілося, щоб моя перша книга була не про війну. Та ми в Україні живемо у жахливій реальності, і це моя спроба показати її тим, кого ця війна не зачепила», — описав книгу Березовський.

We Stay містить 136 сторінок та заснована на авторській колонці Березовського для швейцарського видання Republik, у якій він «документує реалії повсякденного життя під час війни».

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений lesha berezovskiy (@leshaberezovskiy)

Книгу можна купити й в Україні — для цього треба написати Березовському в Інстаграм або на електронну пошту. Також є лімітований тираж у 25 копій, доповнених фотографіями Олексія. 10% коштів перерахують волонтерській організації «Лівий берег».

У червні 2022 року український фотограф Антон Шебетко випустив артбук «А Very Brief and Subjective Queer History of Ukraine», що продовжує його багаторічне дослідження української квір-спільноти.

Артбук містить таймлайн історії ЛГБТК-комʼюніті України з датами та подіями, які Шебетко вважає визначальними чи важливими для країни, а також знімки, інтерв’ю та есеї. Всі тексти та фото створив особисто Антон, а дизайн розробив його друг, нідерландський дизайнер Пітер Ян Ботергек.

Працюючи над артбуком, Шебетко орієнтувався на «Райдужну книгу» (яку видав 2018 року правозахисний ЛГБТК-центр «Наш світ»), що містила вступне слово та інтерв’ю з представниками українського ЛГБТК-комʼюніті. Докладніше про артбук ми розповіли в нашому матеріалі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis