На Takflix вийшли квір-фільми української режисерки Жанни Озірної

Онлайн-кінотеатр Takflix випустив дві короткометражні стрічки українською режисерки Жанни Озірної, присвячені темі ЛГБТК+. Так команда платформи виступає на підтримку законопроєкту про запровадження в Україні реєстрованих партнерств — якщо його ухвалять, то укладати партнерства в Україні зможуть й одностатеві пари

Подивитися фільми можна на Takflix. Вони доступні для перегляду у всьому світі з англійськими та німецькими субтитрами.

«Котики» — восьмихвилинний фільм про двох закоханих жінок, які у старій львівській квартирі ведуть розмову про їхнє майбутнє спільне життя. Їхні мрії про материнство впираються у консервативні суспільні норми та порушення прав квір-людей.

«Серед залишків традиційного українського побуту звичайні мрії про завтрашній день наражаються на закам’янілі соціальні норми та порядки. Те, що для одних є сферою особистого життя, іншим треба виборювати у суспільства. У звичайній обстановці, за звичайними домашніми справами, щира бесіда переростає у масштабне питання: чи можемо ми дозволити собі свободу хоча б у наших приватних життях», — говориться в описі стрічки.

«Зв’язок» — історія одного камінг-ауту довжиною в рік. Жанна фіксує буденне життя своєї сім’ї та веде розмови з рідними про прийняття та поняття сім’ї.

У 2018 році стрічка отримала нагороду «Пальма Півночі» на фестивалі кіно та урбаністики «86» у Славутичі. У 2019 році стрічку нагородили спеціальною відзнакою Одеського міжнародного кінофестивалю.

Разом з релізом фільмів команда Takflix закликала підписати петицію на підтримку законопроєкту про реєстровані партнерства на сайті Президента України.

  В березні народна депутатка Інна Совсун внесла до Верховної Ради законопроєкт про запровадження в Україні реєстрованого цивільного партнерства. Це юридично затверджена домовленість між парою, подібна до шлюбу, що визначає взаємні права та обов’язки, питання володіння майном, спадку, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера чи партнерки. Совсун називає це «новим інститутом для тих, хто не може чи не хоче брати шлюб».

Відповідно до представленого Совсун законопроєкту, зареєструвати партнерство зможуть повнолітні одностатеві чи різностатеві пари. За словами Совсун, подати законопроєкт її спонукало спілкування з військовими, що є представниками ЛГБТК+ спільноти. Докладніше про документ ми розповіли в нашому матеріалі.

В березні британська платформа NOWNESS під кураторством стримінгу Takflix представила добірку з семи короткометражних фільмів українських режисерів.

До неї ввійшло сім стрічок, серед яких «Любов» Микити Лиськова, «Вхід через балкон», присвячена феномену українських саморобних балконів, та анімація «петрівка_реквієм» про декомунізацію Києва. 

В NOWNESS пояснили, що відібрані стрічки «показують сучасний кінематограф України, захоплюючи навколишнє середовище та його плинність». 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis