Українським спортсменам можуть заборонити брати участь у змаганнях, до яких допущені росіяни та білоруси

В ефірі національного телемарафону міністр Кабміну Олег Немчінов повідомив, що уряд заборонятиме українським спортсменам брати участь у міжнародних змаганнях, до яких допустили спортсменів з росії та Білорусі. За його словами, рішення ухвалили за пропозицією міністра молоді та спорту України Вадима Гутцайта

Немчінов уточнив, що рішення поширюватиметься і на відбіркові змагання на Олімпіаду-2024 у Парижі, якщо українським спортсменам доведеться змагатись з росіянами чи білорусами.

На сайті уряду України протокольне рішення ще не опублікували.

Так в Міністерстві молоді та спорту України відреагували на рішення Міжнародного олімпійського комітету, який 28 березня рекомендував міжнародним федераціям розглянути допуск атлетів із росії та Білорусі до міжнародних змагань у нейтральному статусі.

Тепер федерації самі вирішуватимуть чи дозволяти росіянам та білорусам брати участь у своїх офіційних змаганнях. 

Наразі рекомендується дозволити участь лише атлетам, які змагаються в індивідуальних видах спорту. Окрім антидопінгових правил до спортсменів з Білорусів та росії застосовуватимуть й інші вимоги. Якщо атлети або представники команди спортсмена активно підтримують війну проти України або мають контракт з армією росії чи Білорусі, їх не допускатимуть до міжнародних змагань.

Також продовжить діяти заборона на проведення міжнародних змагань у росії та Білорусі, і використання символіки цих країн. Розгляд питання щодо участі спортсменів з Росії та Білорусі на Олімпіадах 2024 та 2026 років наразі відкладено.

10 березня FIE (Міжнародна федерація фехтування) дозволила російським та білоруським спортсменам знову брати участь у міжнародних змаганнях. Атлети виступатимуть під нейтральним прапором. Рішення федерації набирає чинності з другої половини квітня 2023 року. Таким чином спортсмени з Білорусі та росії встигнуть взяти участь у турнірах, що дозволяють відібратися на Олімпіаду-2024. Зокрема у Чемпіонаті світу з фехтування, який відбудеться у липні в Мілані.

У відповідь на таке рішення Німеччина відмовилась від проведення етапу Кубка світу з жіночого фехтування на рапірах. Змагання мали відбутися 5-6 травня. 

Скасувати етап Кубка світу з фехтування в Познані готова й Польська федерація фехтування, якщо в ньому братимуть участь російські та білоруські спортсмени. Ці змагання заплановані на 21-23 квітня і мають стати першими, на яких планують допустити росіян та білорусів у нейтральному статусі.

Федерація фехтування і п’ятиборства Фінляндії скасувала турнір з фехтування під егідою FIE у Купіттаа, запланований на 23-24 вересня. Також 30 березня федерація фехтування Данії скасувала міжнародні змагання, заплановані 7 і 8 жовтня в Копенгагені, через допуск російських і білоруських фехтувальників.

У відповідь на рішення FIE федерація фехтування України оголосила про бойкот турнірів за участю російських та білоруських спортсменів. Українські спортсмени, тренери та судді пропускатимуть турніри з російськими та білоруськими фехтувальниками. Також ФФУ планує оскаржити рішення FIE.

23 березня World Athletics (Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій) відновила російську федерацію легкої атлетики після семирічного бану за допінгові махінації. Проте, за словами президента World Athletics Себастіана Кое, організація не допускає російських та білоруських спортсменів та їхній персонал до міжнародних змагань через війну, розв’язану росією проти України.

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis