У Львові представили концепцію другого урбан-кемпу для переселенців

Команди харківських організацій Street Culture та Urban Reform представив концепцію другого урбан-кемпу, який прийматиме внутрішньо-переміщених осіб. Його відкриють у приміщенні колишнього Будинку культури у Залізничному районі міста 

Урбан-кемпи від Street Culture та Urban Reform позиціонують як«житло в форматі комʼюніті-центру для внутрішньо переміщених сімей з дітьми». Вони відрізняють від іншого тимчасового житла тим, що основною метою просто є не лише надання прихистку, а й соціалізація та адаптація переселенців. 

В коментарі DTF Magazine співзасновник Street Culture Георгій Матюхін розповів, що після евакуації з Харкова вони самі стали тимчасовими переселенцями, відчули всі складнощі та вирішили зробити «місце де сім’ї з дітьми, що були змушені покинути свої домівки, відчуватимуть себе у безпеці та максимальному комфорті».

«У 2014 у команди Street Culture вже був досвід співпраці з дітьми, що пройшли через війну і ми розуміли, що одне з найбільш важливих питань наразі — не лише безпека людей, а і їхня соціалізація. Діти мають продовжувати жити нормальне життя, — пояснив Георгій. — Так у нас народилась ідея урбан-кемпу — справжнього ком’юніті-центру, де ми намагаємось залучити переселенців до активного життя у новому для них місці. Вони разом беруть участь у майстер-класах з вуличних культур, вивчають українську, займаються спортом, діти ходять в басейн та на екскурсії». 

Другий львівський урбан-кемп буде масштабнішим. Крім житлових приміщень, коворкінгу та зони для вуличних активностей, спорту та ігор з дітьми, в новому просторі облаштують івент-спейс та публічний простір для проведення активностей за участі не лише жителів кемпу, а й львів’ян та гостей міста.

Концепцію простору команда розробляла разом з Данською громадською організацією з популяризації вуличних культур GAME та мережею молодіжних просторів «ТВОРИ!». 

За словами Георгія, урбан-кемп має запрацювати вже у листопаді, проте проводити івенти вони планують почати раніше. Першим має стати великий графіті-джем у дворі кемпу. Після перемоги Urban Camp Lviv планують розвивати як спортивно-молодіжний культурний центр.

Який вигляд матиме простір

У внутрішньому дворі кемпу розмістять «тиху зону» для вуличного відпочинку, «активну зону» зону для вуличних ігор, місце для роботи на вулиці та простір для облаштування власного городу.

На першому поверсі розміститься так званий «комʼюніті-простір». Тут облаштують кухню та офіси, коворкінг, дитячу кімнату та обідню зону, а також інфо-поінт. 

На мінус першому поверсі обладнають сучасне укриття, розраховане на всіх мешканців кемпу.

Друугий поверх повністю займатиме житлова зона з чотирма типами кімнат: на дві, три або чотири особи.

Одночасно в кемпі зможуть проживати до 100 осіб. Наразі перший урбан-кемп у дитячо-юнацькій спортивній школі №1 біля Львівського вокзалу може прийняти до 35 людей. 


Великий івент-спот для проведення заходів, фестивалів та інших активностей організують в окремому приміщенні будівлі.  

За дослідження для проєкту, планування, візуалізацію простору та архітектурну концепцію відповідали Urban Reform. В команді урбан-кемпу пообіцяли, що при облаштуванні простору збережуть модерністську архітектуру будівлі, декоративні елементи та унікальне мозаїчне панно, що прикрашає перший поверх.

«Ми нічого нового не будуємо, а лише переосмислюємо вже існуючий простір, облаштовуємо його під конкретні потреби та даруємо нове життя», — додав Матюхін. 

В квітні Street Culture та Urban Reform відкрили у Львові перший урбан-кемп для переселенців. Він розташований біля Львівського вокзалу у приміщенні дитячо-юнацької спортивної школи №1.

Докладніше про кемп ми розповідали в нашому матеріалі.

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis