Укрпошта продала півмільйона марок «з кораблем». Їх перепродають на Ebay за тисячу доларів

UPD [22.04.2022] Укрпошта пообіцяла випустити нову марку з серії «Русскій воєнний корабль», тиражем у п’ять мільйонів штук

Оригінальна замітка [18.04.2022] Укрпошта надрукувала мільйон поштових марок «Русскій воєнний корабль, іді … !», а за перші п’ять днів продано вже 500 тисяч, повідомляється в соцмережах компанії. Всього надрукували мільйон таких, а додаткових тиражів не буде

Куплені марки вже починають перепродавати за «спекуляційними цінами». Наприклад, на момент написання замітки, на платформі Ebay виставили на продаж декалька листів з шести марок, ціною в 1200 та 1500 доларів.

«Укрпошта не підтримує ці та будь-які благодійні або інші ініціативи з маркою (за виключенням аукціону на Prozorro). Адже простежити, куди йдуть кошти з продажу марок, неможливо», — пояснили в Укрпошта.

У відповідь на ситуацію поштовий оператор ввів ліміти на покупку марок «з кораблем»: з 18 квітня можна купити не більше п’яти листів (по шість марок на кожному) в одні руки. Крім того, всі попередні інтернет-замовлення анулюються — охочі зможуть зробити їх повторно через деякий час, а купити онлайн можна буде не більше ніж три листи на одну електронну адресу.

Наразі марки є у всіх обласних центрах України, крім Донеччини, Луганщини та тимчасово окупованих Херсонщини і Криму. В Укрпошта додали, що для них лишили резервний запас.

1 березня Укрпошта оголосила всеукраїнський конкурс, учасники якого мали створити дизайн нової поштової марки. Переможцем став український художник Борис Грох — його дизайн обрали за допомогою відкритого голосування. Всього Укрпошта отримала більше 500 малюнків, а у фінальному відборі брали участь роботи 20 ілюстраторів.

Марки у двох варіантах запустили у продаж 12 квітня. Вартість марки F для використання по Україні — 23 гривні, марки W, яку використовують для іноземних відправлень — 44 гривні.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis