Каньє Вест збирається купити соцмережу Parler. Що це та навіщо вона реперу

Каньє Вест домовився про придбання медіа-платформи Parler, пише The New York Times із посиланням на материнську компанію Parler, Parlement Technologies. Платформа, популярна серед американських консерваторів та прихильників Дональда Трампа, позиціонує себе як місце для свободи слова та альтернативу соцмережам, таким як Твіттер 

Угоду планують завершити пізніше у цьому році, а її суму поки не розголошують.

«У світі, де консервативні погляди можуть вважатися суперечливими, ми повинні переконатися, що маємо право вільно висловлюватись», — прокоментував репер майбутню угоду.

Анонс Parlement Technologies опублікували через більш ніж тиждень після того, як компанія Meta (Інстаграм та Фейсбук) та Твіттер заблокували акаунти Каньє Веста через расистські та антисемітські пости.

За словами виконавчого директора Parlement Technologies Джорджа Фармера, купуючи Parler Каньє «продовжить боротьбу з цензурою, культурою скасування (cancel culture) та авторитаризмом» та «ще раз доведе, що він на крок попереду наративу існуючих медіа». Він додав, що «Йе більше ніколи не доведеться боятися, що його видалять із соцмереж».

Чому Каньє Веста звинувачують у расизмі та антисемітизмі

Улітку Каньє Вест повернувся з характерними йому серіями постів в Інстаграмі. Все почалось з відкритого конфлікту репера з керівництвом брендів adidas та Gap. Через декілька днів Gap оголосили про дострокове розірвання контракту з репером, який мав завершитись у 2030 році.

Наступного разу конфлікт навколо Веста розгорівся після його «секретного показу» YZY SZN 9 на Паризькому тижні моди. Каньє вийшов на публіку у футболці з портретом Папи Римського Івана Павла II та написом White Lives Matter, що стала оммажем на символ руху за права темношкірих Black Lives Matter. На одній з фотографій він позував в однакових футболках з Кендес Овенс — американською консервативною блогеркою, політичною активісткою та дружиною виконавчого директора Parlement Technologies Джорджа Фармера.

Згодом в серії Інстаграм-постів Вест назвав Black Lives Matter — шахрайством, та запостив декілька публікацій, присвячених антисемітській конспірологічній теорії про те, що таємна група єврейського народу планує контролювати світові медіа, уряди та банкові системи. 7 жовтня команда Meta заблокувала акаунт репера. 

На слова Каньє також відреагували в adidas: керівництво бренду заявило, що може «переглянути» співпрацю з Вестом над його лінією Yeezy. В компанії напряму не згадали про расистський скандал, проте додали, що «успішне партнерство ґрунтується на взаємній повазі та спільних цінностях».

8 жовтня Каньє запостив у Твіттері цитату: «Я трохи сонний зараз, але коли остаточно прокинуся, то приведу до готовності ядерну зброю для євреїв. Смішний момент, я насправді не можу бути антисемітом, бо чорні люди і є євреї. До того ж ви, хлопці, грали зі мною і намагалися очорнити будь-кого, хто виступає проти вашого наративу».

Модератори Твіттера видалили пост та обмежили можливість публікації нових дописів з профілю Веста. 

17 жовтня Каньє став гостем нового епізоду YouTube-шоу Drink Champs, в якому знову виступив з декількома суперечливими висловлюваннями.

Репер ще раз згадав декілька антисемітських теорій змови та поставив під сумнів причину смерті Джорджа Флойда, після якої почався рух Black Lives Matter, а США охопила хвиля масових протестів за права темношкірого населення.

Поліція штату Міннеаполіс заарештувала афроамериканця Джорджа Флойда 25 травня 2020 року. Під час затримання поліцейський Дерек Шовін наступив чоловік на шию та притис його до землі. Флойд помер від задухи, а суд згодом засудив Дерека Шовіна до 20 років тюрми.

Каньє стверджує, що справжньою причиною смерті Флойда стало передозування наркотиком фентанілом. Експертиза після смерті Джорджа справді показала невелику дозу фентанілу в його крові, проте, медики підтвердили, що така кількість речовини не могла призвести до смерті.

Наразі адвокат сім’ї Джорджа Флойда планує подати позов проти репера за наклеп.

Що за соцмережа Parler

Parler запустилась у 2018 році активісткою та республіканкою Ребекою Мерсер. Завдяки відсутності цензури та модерації контенту, платформа залучила мільйони прихильників колишнього президента США Дональда Трампа.

У вересні 2022 року материнська компанія Parler відзвітувала про 16 мільйонів користувачів, проте не вказала, який відсоток користується платформою активно, а скільки людей просто мають створені акаунти.

The New York Times відзначило, что платформи на кшталт Perler «орієнтовані на праву аудиторію» та свого часу «стали притулком для користувачів, які мали проблеми з політикою модерації контенту в інших соцмережах». У виданні додали, що подібні платформи часто є розсадником теорій змови та дезінформації.

У січні 2021 року компанії Apple, Amazon і Google виключили Parler зі своїх маркетів після поширення користувачами соцмережі закликів до насильства під час штурму Капітолію. Пізніше Apple та Google відновили можливість завантажити застосунок.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis