В київському кінотеатрі «Жовтень» покажуть стрічку Мантаса Кведаравічюса «Маріуполіс»

19 червня о 16:30 у київському кінотеатрі «Жовтень» розпочнеться благодійний показ фільму «Маріуполіс» литовського режисера Мантаса Кведаравічюса. Вхід безкоштовний, але за попередньою реєстрацією за посиланням

Показом команда кінотеатру вшанує пам’ять режисера, вбитого 2 квітня цього року у блокадному Маріуполі. До цього Мантас Кведаравічюс багато років знімав життя Маріуполя, а з початку повномасштабного вторгнення росії 24 лютого документував у місті воєнні злочини російських військових для другої частини«Маріуполіса»

Під час показу команда «Жовтня» разом з Центром комплексної підтримки переселенців «ЯМаріуполь» збиратимуть кошти для гуманітарної, соціальної та медичної допомоги маріупольцям, які змогли евакуювалися до Києва.

Документальна стрічка «Маріуполіс» 2016 року розповідає про повсякденне життя міста, «яке знаходилося за крок до війни на Сході з 2014 року».

«Чоловік лагодить свою рибальську сітку та йде на міст. Два трамваї стикаються один з одним — ніхто не постраждав, а контактний дріт відновлюється в той же день. Для робітників заводу проводиться невеликий концерт, де щирий виступ скрипальки змушує їх плакати. Бомби падають у море, та всім байдуже. Повсякдення Маріуполя — розташованого на схід від Криму українського міста, колись заселеного греками — визначене загрозою бомбардувань. Це візуально сильна пошана кризовому місту, присвячена його поетам та чоботярам», — говориться в описі фільму.

Прем’єра «Маріуполіс» відбулась 14 лютого 2016 року на Берлінському міжнародному кінофестивалі.

«Маріуполіс 2» Мантаса Квендаравічюса представили у травні цього року у Каннах. Стрічка показує життя Маріуполя після початку повномасштабної війни в Україні 24 лютого та блокади міста. Після смерті режисера роботу над фільмом завершила його дружина Ганна Білоброва.

Журі премії для документальних фільмів Каннського кінофестивалю «Золоте око» нагородило «Маріуполіс 2» спеціальною премією.

«Наш спеціальний приз отримує фільм, який неможливо порівняти з жодним іншим з конкурсу. Дуже радикальне, сміливе, художнє та екзистенційнє висловлювання Маріуполіс 2. Режисер Мантас Квадеравічюс — один із тисяч цивільних вбитих російською армією від початку повномасштабного вторгнення путіна», — цитує виступ журі видання Moviegram.

 

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis