В Україні відбудеться фестиваль «Нове німецьке кіно»

9 листопада, на річницю падіння Берлінського муру, в українських кінотеатрах стартують покази 29-го фестивалю «Нового німецького кіно». Глядачам представлять чотири головні прем’єри року Німеччини: від претендента на «Оскар» до нової роботи Віма Вендерса («Небо над Берліном»)

Що покажуть на фестивалі

«Теорія всього», режисер Тімм Крьоґер

Події картини розгортаються у 1962 році в готелі у Швейцарських Альпах. Гоовний герой Йоганнес — один із науковців, які прибули туди на конференцію, щоб почути про нову революційну теорію.

Однак з’їзд сколихує низка неприємних подій: лектор так і не з’являється, одного з фізиків знаходять мертвим, а підозріла піаністка з готелю таємниче зникає. Головний герой опиняється втягнутим у цю зловісну й оповиту загадкою історію.

«Полум’яне небо», режисер Крістіан Петцольд

Лауреат Ґран-прі журі Берлінале-2023 розповідає про молодого письменник, який рушає пожити в будинку свого друга на березі моря, щоб зосередитися на своїй книзі. Однак чарівна сусідка й несподівані зустрічі відволікають його від роботи. Коли неподалік спалахує лісова пожежа, головні герої опиняються у пастці полум’я та починають зближуватися.

«Ідеальні дні», режисер Вім Вендерс

Головний герой — прибиральник туалетів у Токіо. Він насолоджується простим життям: дотримується структурованого розпорядку, а вільний час присвячує своїй пристрасті — слуханню рок-музики, читанню книг та вирощуванню дерев. Виконавець головної ролі Кодзі Якусьо отримав приз Каннського кінофестивалю як найкращий актор.

«Учительська», режисер Ількер Чатак

Розповідь про вчительку-ідеалістку Карлу Новак, яка намагається розплутати справу про крадіжку в школі. Однак її, на перший погляд, невинні дії згодом призводять до серії крадіжок у школі. Події розгортаються у бік найгірших сценаріїв, викриваючи усі негативні риси системи освіти, впливу вчителів, батьків та учнів одне на одного.

«Учительську» висунули на здобуття премії «Оскар» у категорії «Найкращий міжнародний фільм».

«Нове німецьке кіно» показуватимуть у кінотеатрах київському кінотеатрі «Жовтень», «Планеті кіно» в львівському ТРЦ Forum у Львові та Культурно-мистецькому центрі ім. І. Миколайчука в Чернівцях. З 16 листопада покази почнуться в Одесі, з 30 — в Харкові.

Розклад сеансів можна подивитися на сайті одного з організаторів фестивалю, дистриб’ютора Arthouse Traffic.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis