У Львові відкривається урбан-парк. Там проведуть «Форум вуличних культур»

Харківські організації Street Culture та Urban Reform запускають новий спільний проєкт — урбан-парк у Львові. Він запуститься 30 вересня, а першим івентом на території парку стане «Фестиваль вуличних культур» від команди Street Culture

Парк став частиною Urban Camp Lviv — кемпу для внутрішньо переміщених сімей, який Street Culture та Urban Reform відкрили у приміщенні колишнього Будинку культури. В командах пояснили, що вирішили створити урбан-парк «як динамічне місце для відпочинку та взаємодії», а також для популяризації вуличних культур. 

Вхід по парку буде вільних для всіх охочих.

В Street Culture пояснили, що проєкт парку створений у форматі «тактичного урбанізму».

«Ми вкладаємо мінімум ресурсів і часу в певну міську зміну, втім наочно показуємо корисність нововведення. Тактичний урбан-парк створюється швидко, можна навіть стихійно, втім виконує свою задачу — об’єднує людей, пожвавлює спільноту навколо і розповідає людям про феномен вуличних культур», — пояснила архітекторка, урбаністка та співзасновниця Urban Reform Олександра Нарижна. 

На території урбан-парку облаштували майданчики для стритболу та футболу 3х3, панни, а також публічний простір з місцями для відпочинку та вуличний кінотеатр.

«Для нас це експеримент, бо це перший тактичний урбан-парк в Україні, — пояснює співзасновник Street Culture Єгор Матюхін. — Ми створюємо локацію із простих та доступних матеріалів і засобів, втім, прагнемо досягти максимального ефекту — щоб цей проєкт оживив район та місто і залучив мешканців до спілкування, самовираження та активностей».

Про «Фестиваль вуличних культур»

30 вересня, в день відкриття, в урбан-парку пройде «Фестиваль вуличних культур». Це щорічний івент Street Culture, під час якого організовують різні активності з вуличних культур, наприклад, брейкінгу, графіті, хіп-хопу чи турніри з панна-футболу та стритболу.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений (@streetculture_net)

В програмі фестивалю 30 вересня заплановані майстер-класи з каліграфії, брейкінгу та діджеїнгу, батли зі стритболу 3х3, брейкінгу, вуличного футболу 3X3 та пани, а також джеми, виставка та зустрічі з представниками вуличних культур. Початок — о 12:00, вхід — вільний. 

Команди харківських організацій Street Culture та Urban Reform відкрили Urban Camp Lviv навесні 2020 року.

Урбан-кемп від Street Culture та Urban Reform позиціюють як «житло в форматі комʼюніті-центру для внутрішньо переміщених сімей з дітьми». Він відрізняється від іншого тимчасового житла тим, що основною метою просто є не лише надання прихистку, а й соціалізація та адаптація переселенців.

В березні 2023 року команда провела на території Urban Camp Lviv дводенний «Форум вуличних культур», а в червні — «Фестиваль вуличних культур».Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis