«Здебільшого люди їхали до Таїланду, а я поїхав в Україну»: Гурт Foals поділився спогадами про Україну в інтерв’ю BBC

Британський інді-рок гурт Foals дав нове інтерв’ю виданню BBC. В ньому музиканти розповіли про спільну роботу, запис останнього альбому та підготовку до літнього фестивального сезону, а також згадали про зйомки останнього кліпа в Києві та відреагували на повномасштабну війну в Україні 

Про зйомки кліпу в Києві

На початку 2022 року гурт прилетів до Києва для зйомок нового кліпу на трек 2am — його прем’єра відбулась у березні. Режисером виступила Таню Муіньо, яка разом з командою створила «всі декорації для зйомок в одному з павільйонів у своїй рідній країні».

За словами BBC, тоді вже почали стягуватись війська на українсько-російському кордоні, проте, гурт «усвідомлюючи зростаючу напругу, все одно вирішив полетіти до Києва». 

«Ніхто не думав, що конфлікт справді буде. Створювалося враження, що це було просто так зване брязкання шаблями», — розповідає соліст Foals Янніс Філіппакіс. 

Раніше в інтерв’ю виданню NME Філіппакіс він зізнався, що напередодні зйомок вони багато радились з командою, чи варто їхати до України на фоні новин про можливий наступ російської армії.

«Це було трохи сюрреалістично. За кілька тижнів до початку зйомок нам довелося зателефонувати та дізнатися, чи варто відмовитися від ідеї їхати туди на зйомки. Ми немов ризикували, і хоча все пройшло добре, було відчуття, що все йде якось шкереберть».

Розповідаючи про поїздку до Києва для BBC, музикант додав, що день зйомок видався «досить радісним», після чого вони «чудово повеселилися» на вулицях міста. За словами соласта Філіппакіса, тепер йому жахливо порівнювати ту атмосферу з нинішніми подіями в Україні.

«Коли ви порівнюєте це з тим, що відбувається зараз, і як уся ця молодість та оптимізм були знищені та перекреслені, і люди змушені їхати… це просто жахливо». 

Ще 24 лютого, після початку повномасштабного наступу росії на Україну, Янніс Філіппакіс виступив на підтримку українського народу. «Любові й мужності усім друзям в Україні», — написав музикант в Твіттері.

Про попередні візити до України 

За словами Янніса Філіппакіса, його знайомство з Україною почалось ще в підлітковому віці. Деякий час музикант жив в Одесі, «щоб простежити свій родовід».

«Здебільшого люди їхали до Таїланду на канікули, а я поїхав в Україну. Усе було зачинено. Я підійшов до сходів в Одесі (маються на увазі Потьомкінські сходи. — Прим. DTF Magazine), де знімали “Броненосець «Потьомкін»”, це знаменита пам’ятка, але там не було жодного туриста, — згадує музикант. — Але коли ми стали частіше приїжджати із групою в Одесу, стало ясно, наскільки місто розкривається і стає більш прогресивним. Там було більше щастя та оптимізму. І все це зупинилось протягом 100 днів — це те, що мене справді шокує».

Гурт Foals, створений в 2005 році, раніше неодноразово приїздив з концертами до України. Останній український виступ музикантів пройшов в серпні 2019 року на Арт-заводі Платформа.

2am — не перший кліп, знятий Foals у Києві. В 2015 році гурт випустив відео на трек What Went Down, знятий на Троєщині.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis