Верховна Рада звільнила міністра культури Олександра Ткаченка

Верховна Рада підтримала відставку Олександра Ткаченка з посади міністра культури та інформаційної політики. Про це повідомив депутат Ярослав Железняк 

За проголосував 321 депутат, проти — 2, утримались — 6. Ще 25 депутатів Верховної Ради не брали участь в голосуванні.

Железняк додав, що «питання призначення нового міністра сьогодні не стоїть у порядку денному і, скоріше за все, не буде на цьому тижні».

20 липня у вечірньому зверненні Володимир Зеленський попросив прем’єр-міністра Дениса Шмигаля розглянути заміну міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка. 

У відповідь на виступ президента, Олександр Ткаченко опублікував пост. В ньому він розповів, що начебто подав заяву про відставку ще до вечірнього звернення Володимира Зеленського і «лише потім здивувався заяві Президента щодо цього ж питання». За його словами, причиною стала «хвиля непорозуміння щодо важливості культури під час війни».

Напередодні голосування у Верховній Раді, відставку Ткаченка не підтримав комітет з питань гуманітарної політики. За звільнення міністра культури проголосували лише Володимир Вʼятрович, Микола Княжицький, Гео Лерос та Софія Федина. Інші члени комітету виступили проти. 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis