Лондонський суд присяжних зняв з Кевіна Спейсі всі звинувачення в сексуальному насильстві

Лондонський суд присяжних виправдав Кевіна Спейсі за дев’ятьма пунктами звинувачень в сексуальному насильстві та одному випадку сексу без згоди, пише Variety. Так з актора зняті всі звинувачення на території Великої Британії 

За попередніми даними британської поліції всі правопорушення Спейсі вчинив з березня 2005 року по квітень 2013-го у Лондоні та британському графстві Глостершир. З 2003 по 2015 роки Спейсі був художнім керівником лондонського театру «Олд Вік» та жив, переважно, у Лондоні.

Під час судового засідання присяжні заслухали чотирьох чоловіків, які подали позови проти актора. Їхні імена не розголошують з міркувань безпеки, а сам Спейсі заперечував всі обвинувачення.

Один із чоловіків, який часто контактував зі Спейсі на початку 2000-х років під час роботи в «Олд Вік» заявив, що актор неодноразово «хапав його між ніг, включно з випадком, коли це сталося під час поїздки автомагістраллю». В останньому випадку обвинувач уточнив, що перебував за кермом, а «Кевін так сильно схопив його за геніталії, що він ледь не з’їхав з дороги».

У відповідь на обвинувачення Кевін сказав, що у чоловіків «були стосунки за згодою, які включали певні дотики, але в інших пунктах він поважав особисті межі людини».

Друге обвинувачення стосується благодійного заходу у 2005 році. Чоловік звинуватив Спейсі в «численних сексуально-агресивних коментарях», а надалі в сексуальних домаганнях: за словами обвинувачення, Кевін притиснув його до стіни та схопив поміж ніг. Спейсі заперечив, що коли-небудь зустрічався з ймовірною жертвою на заході.

Обвинувачення третього заявника стало найсерйознішим та передбачало можливе довічне ув’язнення. Обвинувач стверджував, що у 2008 році він опинився в лондонській квартирі Спейсі, де «заснув або якимось чином втратив свідомість», а прокинувшись побачив, що Спейсі займається з ним оральним сексом без згоди.

В суді Спейсі заявив, що їхня зустріч була за спільною згодою, а також надав записи телефонних розмов. Розповідь заявника повністю суперечила записам, тому у висновку актора змогли виправдати у справі.

Четвертий заявник розповів про сексуальне домагання в орендованому будинку Спейсі в Глостерширі. За словами чоловіка, він зустрівся з актором в барі, після чого вони компанією поїхали до Кевіна додому. Так, за словами заявника, Спейсі «поцілував його в шию та схопив за пеніс». Спейсі заперечив випадок сексуального насильства, але описав цю зустріч як «незграбну п’яну витівку», за яку він пізніше «спробував перепросити».

Суддям знадобилось два дні, щоб винести вирок по справі. З актора зняли обвинувачення в його 64-й день народження.

В жовтні 2022 року Кевін Спейсі виграв суд у США проти актора Ентоні Реппа, який звинувачував його у сексуальних домаганнях. Докладніше про це ми розповідали тут.

Вперше про сексуальні домагання зі сторони Спейсі стало відомо у 2017 році. Восени того року Netflix припинив співпрацю з Кевіном після того, як актор Ентоні Репп, відомий за серіалом «Зоряний шлях: Дискавері», звинуватив Спейсі у сексуальних домаганнях. На момент інциденту Репу було 14 років. У відповідь Спейсі спробував згладити ситуацію здійснивши камінг-аут, однак це його не врятувало — після заяви Реппа ще вісім членів знімальної команди серіалу «Картковий будинок» поскаржилися на харасмент з боку Спейсі.

Після звинувачень Netflix усунув актора від зйомок у «Картковому будинку», де Спейсі грав роль президента США Френка Андервуда протягом п’яти сезонів. У фінальному сезоні серіалу шоураннери вирішили поховати його персонажа та навіть показали могилу з ім’ям Андервуда, а головним героєм шоу стала його дружина, Клер Андервуд. Також у 2017 році режисер і продюсер Рідлі Скотт повністю вирізав усі сцени актора з фільму «Всі гроші світу», перезнявши їх з актором Крістофером Пламмером.

Після цього практично весь 2018 рік Спейсі зберігав мовчання та прокоментував звинувачення лише у різдвяному привітанні 2020 року. Але вже у 2019 році закрили дві справи, порушені проти актора: у липні один із обвинувачів відмовився давати свідчення, а другу справу закрили у вересні через смерть обвинувача після ускладнення від раку. Незважаючи на те, що поліція США продовжувала роботу над іншими звинуваченнями проти Спейсі, актор мав право залишатися на свободі та навіть залишати країну.

У 2020 році Ентоні Репп та ще один чоловік, який побажав залишитися анонімним, подали до суду, стверджуючи, що обоє в різний час зазнали насильства з боку актора наприкінці 1980-х, будучи неповнолітніми.

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis