VICE подало заяву про банкрутство

Видання The New York Times, посилаючись на власні джерела, повідомило, що медіакомпанія Vice Media офіційно подала заяву про банкрутство. Компанія володіє онлайн-виданням VICE, продакшеном VICE STUDIOS, телекомпанією VICE TV, платформами VICE News та рекламна агенція VIRTUE 

В The New York Times уточнили, що протягом останнього року компанія зазнавала збитків та безрезультатно шукала потенційного нового власника. Крім того, у 2022 році у Vice Media відбулись кадрові перестановки на керівних посадах, наприклад, звільнення генерального директора Ненсі Дабук, а у 2023 році компанія призупинила роботу напрямів VICE News Tonight» та VICE TV.

Тепер на Vice Media претендує група кредиторів, серед яких компанії Fortress Investment Group і Soros Fund Management. Наразі вони схвалили компанії фінансування на суму 20 мільйонів доларів для «продовження діяльності» та подали заявку на 225 мільйонів доларів, за які вони придбають компанію після офіційного оголошення про банкрутство. Одночасно з цим, інші претенденти на Vice Media можуть подати «вищу або кращу» ставку.

У 2017 році Vice Media оцінювалась у 5,7 мільярда доларів, проте, на думку аналітиків, нині її вартість складає лише мінімальну частину цієї вартості. Джерела The New York Times також розповіли, що у 2015 році Disney розглядала можливість придбання платформи за понад три мільярди доларів, інвестувавши перед цим у Vice Media «сотні мільйонів доларів», проте угода так і не відбулась.

Журналісти The New York Time підкреслили, що банкрутство Vice Media «показує наявні проблеми, з якими стикається індустрія цифрового контенту». Наприклад, у квітні цього року медіакомпанія також BuzzFeed оголосила, що закриває свій новинний підрозділ і скорочує 15% персоналу через фінансові труднощі.

Vice запустився у 1994 році в Монреалі як «альтернативне панк-видання», присвячене попкультурі, мистецтву, культурі та соціально-політичним новинам. Протягом наступних 20 років видання перетворилось на повноцінний медіахолдинг, який володіє онлайн-виданням VICE, продакшеном VICE STUDIOS, телекомпанією VICE TV, платформами VICE News та рекламною агенцією VIRTUE.

Протягом свого існування, Vice та всі подальші проєкти компанії орієнтувались на молодь та, за словами засновників видання, підходив до створення контенту з протилежної сторони.

 

 

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis