«Візуальна історія Миколаєва»: Нова виставка школи «Молодої миколаївської фотографії»

13 жовтня у просторі *8 ПРИЧАЛ відкриється виставка «Візуальна історія Миколаєва» від 20 авторів та авторок школи концептуальної та артфотографії «Молода миколаївська фотографія» (MYPH). Цей проєкт — своєрідний «візуальний слід досвіду» міста, що дев’ять місяців перебувало на лінії фронту під обстрілами та загрозою окупації

Засновник MYPH фотограф Сергій Мельниченко зазначає, що «Візуальна історія Миколаєва» — не виставка формату документальної фотографії або фотожурналістики, хоча такі роботи також присутні. Разом з куратором (й одним з випускників Школи) Артемом Гумілевським вони вирішили, що «не показуватимуть миколаївцям біль, смерть, кров та розпач».

Тому «Візуальна історія Миколаєва» розповідає історію про місто, людей, їхні переживання, настрої й ментальність через призму більш художнього авторського підходу, аніж документального.

«Утім, звичайно, частиною експозиції стали роботи, і це, до речі, майже половина виставки, нашої фотографині Марії Горшкової. Це фотографії Миколаєва з наслідками агресивних дій росії. Вони мають тут бути з двох причин: перша — Марія не виїхала з міста, а як фотожурналістка локального видання знімала і документувала ці події, і активно волонтерила, а ми її в цьому підтримували. А друга — людям, як не крути, навіть в Миколаєві, треба нагадувати з ким ми маємо справу і дуже важливо не розслаблятися ні на секунду до самої нашої перемоги», — розповів Мельниченко в коментарі DTF Magazine.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений PHOTOGRAPHY SCHOOL | COLLECTIVE | GALLERY | AGENCY (@myph.art)

Учасниками виставки стали Вячеслав Тешнер, Максим Голуб, Алеся Тищук, Наталі Агризкова, Олена Буря, Андрій Рублевик, Артем Гумілевський, Ольга Борисенко, Андрій Чебанов, Лі Білецька, Марія Горшкова, Марина Бродовська, Наталя Лебідь, Павло Луговий, Роксолана Засядько, Станіслав Остроус, Тетяна Тіткова, Валерія Міргородченко, Ксенія Петровська, Сергій Мельниченко.

«Візуальна історія Миколаєва» триватиме до 30 листопада 2023. Далі MYPH планує показати виставку за межами України.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis