Київський тиждень критики представить в Україні новий фільм Софії Копполи

16 жовтня в межах міжнародної програми сьомого Київського тижня критики відбудеться українська прем’єра байопіку Софії Копполи «Прісцилла». Стрічку покажуть англійською мовою з українськими субтитрами, а купити квитки на два сеанси 16 жовтня можна на сайті Київського тижня критики

В основі байопіку «Прісцилла» лежать мемуари Прісцилли Преслі «Елвіс і я» 1985 року. Книга розповідає про її життя та стосунки з «королем рок-н-ролу» Елвісом Преслі.

«Прісцилла — юна донька американського військового, який несе службу в Німеччині. Дівчина сумує за безтурботним підлітковим життям в Америці і без вагань приймає від незнайомця запрошення на вечірку. Там вона зустрічає Елвіса Преслі – і починається сповнена пригод і небезпек історія їхнього кохання, шлюбу та скандального розлучення», — йдеться в синопсисі фільму.

Головні ролі в фільмі зіграли Кейлі Спені («Тихоокеанський рубіж: Повстання») та Джейкоб Елорді («Ейфорія»). Сценаристом стрічки також виступила Софія Коппола.

Світова прем’єра стрічки в кінотеатрах запланована на 3 листопада 2023 року.

На цьогорічному Київському тижні критики відбудеться ще одна українська прем’єра — нового короткометражного фільму Педро Альмодовара «Дивний спосіб життя». Стрічку покажуть 14 жовтня поза кураторською програмою.

30-хвилинний фільм став другим англомовним проєктом Педро Альмодовара. Стрічку описують як «квір-вестерн», події якого відбуваються на Дикому Заході. У центрі сюжету — двоє старих друзів, ролі яких зіграли Педро Паскаль та Ітан Гоук.

Сьомий Київський тиждень критики відбудеться з 12 до 18 жовтня.

Цього року команда фестивалю представила чотири програми: ретроспективу українського кіно 1928-1992 років «Жіноча роль», присвячену знаковим українським акторкам різних епох, міжнародну ретроспективу «Людина з кіноапаратом», програму «Фокус: Україна — Польща» з шістьма прем’єрами українського та польського кіно, а також Міжнародну програму з шістьма фільмами з Каннського кінофестивалю та Берлінале.

Так на цьогорічному Київському тижні критики покажуть фільми «Лісова пісня. Мавка» та «Вечір на Івана Купала» Юрія Іллєнка, «Бульвар Сансет» Біллі Війлдера, «Ночі в стилі буґі» Пола Томаса Андерса, «Ірму Веп» Олів’є Асаяса, «Ед Вуд» Тіма Бертона. В програмі «Фокус: Україні — Польща» представлять українські стрічки «Ля Палісіада» Філіпа Сотниченка, «Ти мене любиш?» Тоні Ноябрьової та «Назавжди-назавжди» Анни Бурячкової.

Для міжнародної секції команда фестивалю підготувала фільми «Опале листя» Арі Каурісмякі, «Солодкий схід» Шона Прайса Вільямса, «Тотем, тотем» Ліли Авілес та «Анатомію падіння» Жюстін Тріє.

Ознайомитися з повною програмою можна на сайті.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis