Власника LVMH Бернара Арно підозрюють у відмиванні грошей. Справа пов’язана з російським бізнесменом

Французький мільярдер, генеральний директор конгломерату LVMH та друга найбагатша людина світу за версією Forbes Бернар Арно перебуває під слідством у Франції, пишуть Bloomberg та ARTnews з посиланням французьку газету Le Monde. Причина — можливе відмивання коштів через нерухомість на гірськолижному курорті Куршевель разом з російським бізнесменом Миколою Саркісовим 

Про предмет розслідування

Прокуратура Парижа підозрює, що Арно допомагав Саркісову придбати декілька об’єктів нерухомості на курорті Куршевель. Мова про комплекс Cheval Blanc, власником якого є конгломерат LVMH.

За інформацією Le Monde, восени 2018 року Саркісов купив «три об’єкти нерухомості в Куршевелі». Купівля відбувалась через кіпрську компанію SNC La Fleche: Саркісов не вказаний в документах про угоду, проте, слідчі уточнили, що компанія ймовірно таки належить російському бізнесмену, бо за документами її власниками були зареєстровані на Саркісова окремі холдингові компанії. У грудні 2018 року LVMH придбала SNC La Fleche.

Розслідування щодо дій Саркісова та Арно розпочались 2022 року за ініціативи французької урядової організації Tracfin, яка займається боротьбою зі схемами з відмивання грошей. Справу продовжила вести французька прокуратура.

В Trackfin вважають, що Арно придбав SNC La Fleche за кілька місяців після купівлі нерухомості саме через те, що допомагав Саркісову. В організації додали, що подібна схема «часто використовується для приховання точного походження коштів, ускладнення відстеження транзакцій [за угодою], справжнього покупця та фінального бенефіціара угоди, тобто, Бернара Арно».

Прокуратура Парижа заявила, наразі проводилось «попереднє розслідування» — Арно не визнали підозрюваним чи обвинувачуваним у відмиванні грошей. Метою розслідування є «пояснити, навіщо Бернару Арно звертатися Миколи Саркісова як до посередника в цих транзакціях».

Що говорять адвокати Бернара Арно

Адвокат Жаклін Лаффонт заявила, що звинувачення в бік Бернара Арно, — «абсурдні та необґрунтовані». Жаклін уточнила, що угода про розширення готелю Cheval Blanc «була цілком відкритою та проводилась відповідно то закону».

«Крім того, хто серйозно може уявити собі, що Бернар Арно, який протягом останніх 40 років розвивав провідний французький та європейський конгломерат, займатиметься відмиванням грошей, щоб розширити готель?».

Представник Саркісова в коментарі Le Monde уточнив, що російський бізнесмен «зовсім не брав особистої участі» в угодах, які стали предметом розслідування.

Микола Саркісов та його брат Сергій Саркісов — власники страхової компанії «РЕСО-Гарантія», які входять до 10-ки найбагатших людей росії. Bloomberg, посилаючись на дані російського Forbes, пише, що станом на 2021 рік статки лише Миколи Саркісова оцінили в 850 млн доларів.

Це вже не перша справа французької прокуратури, пов’язана з Саркісовим. 2019 року Національна фінансова прокуратура Франції розпочала розслідування проти колишнього президента країни Ніколя Саркозі, який нібито отримував кошти від компанії Саркісових за «послуги радника». В результаті подальших махінацій з французькими компаніями, «РЕСО» змогла заробити понад 800 млн євро.

 

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis