Вийшла фотокнига про історію іменних прикрас

Влітку 2023 року видавництво Penguin Random House випустило книгу The Nameplate: Jewelry, Culture, and Identity. У ній авторки — Ізабель Аттья Флауер та Марсель Роза-Салас досліджують феномен іменних коштовностей

Книжка вивчає історію іменних прикрас у різних культурах, країнах та часі — від єгипетських печаток, юдейських традиційних прикрас та гавайських родинних релігій до хіп-хопу, LL Cool J, Megan Thee Stallion та Master Don.

«Іменні таблички важливі як сімейні реліквії, які пов’язують людей і покоління, символізуючи важливість різних стосунків. Ювелірні вироби були і будуть використовуватись для вираження любові, поза часом», — розповіла Роза-Салас для Hypebeast.

Робота над книжкою розпочалась 2014 року, після того, як Ізабель та Марсель записали спільний подкаст на цю тему. Вони зрозуміли, що одного епізоду не буде достатньо і почали досліджувати тему глибше.

Працюючи над книгою, авторки сфокусувались на спілкуванні з власниками іменних коштовностей. Ті розповідали їм історії своїх прикрас — кому вони належали, як потрапили у родину, та ділились фотографіями.

Окрім збору заявок у форматі Open Call, Флауер та Роза-Салас провели дев’ять живих зустрічей в США. З цих розмов склався основний розділ книжки — «Історії іменних прикрас», у яких авторки розповіли історії людей, з якими познайомились.

«Як дослідники та носії іменної біжутерії, ми зрозуміли, що ніколи не зможемо дізнатися про неї все, тому дослідження треба було робити на основі краудсорсингу. Для кожного власника прикраси мають унікальне значення. Це дійсно про людей», — пояснила Флауер.

В процесі роботи авторки також спілкувались з ювелірними дизайнерами та істориками, досліджували виставки та соціальні мережі.

Книга доступна на сайті Penguin Random House (в Україні він не працює) за 30 доларів. Також її можна придбати на Amazon.

У вересні 2022 року видавництво TASCHEN випустило книжку Ice Cold. A Hip-Hop Jewelry History, присвячену ювелірним прикрасам в історії хіп-хопу. Авторка видання — американська культурна журналістка і письменниця казахського походження Віккі Тобак.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis