«Я не настільки хороший, як Тімоті Шаламе»: знайомимо з акторським відкриттям року Філіппо Скотті

Після виходу фільму Паоло Соррентіно «Рука Бога» 21-річний Філіппо Скотті опинився на слуху, а через зовнішність його почали називати новим Тімоті Шаламе.  Італійський актор зіграв тінейджера Фабієтто, що живе в Неаполі в 1980-х, фанатіє від Марадони й дорослішає в дисфункційній родині. Скотті отримав за цю роль премію ім. Марчелло Мастроянні на Венеційському кінофестивалі, яку вручають перспективним акторам та акторкам, серед яких у різні роки були Дієго Луні («І твою маму теж»), Мілі Куніс («Чорний лебідь») і Дженніфер Лоренс («Рівнина, що палає»). DTF Magazine коротко розповідає, що треба знати про одного з головних дебютантів року 

Про що фільм: Юнак Фабієтто зростає у великій родині у Неаполі 1980-х. Він обожнює Марадону та мріє про його трансфер у місцевий футбольний клуб. І хоча мрії залишаються мріями, його дорослішання відбувається раптово — після смерті батьків. Режисер Паоло Соррентіно проєктує власне минуле на головного героя, щоб розповісти найбільш особисту історію. 

1.

Скотті дивився мультфільми Pixar, поки батько не познайомив його з творчістю Альфреда Гічкока, показавши «Вікно у двір» (Rear window, 1954). Відтоді хлопець мріяв зніматися в кіно. Найулюбленішим фільмом називає «Скафандр і метелик» Джуліана Шнабеля, який йому теж показав тато. А ось з фільмографією Паоло Соррентіно Філіппо познайомився в 13 років, коли вперше побачив «Велику красу».

2.

Як і головний герой фільму «Рука Бога», Скотті зростав у Неаполі й теж полюбляв футбол. 2016 року він записався на семінар з акторського мистецтва в школі й уже за два місяці дістав першу роль у театрі.

Батьки дали йому рік, щоб завоювати успіх в акторстві, бо потім він мав повернутися до університету, де вивчав літературу. Освіта мала б стати запасним планом, якщо з кар’єрою в кіно не складеться. Але 2020 року Філіппо взяли в нову стрічку Соррентіно.

3.

«Актори в Італії мають певну репутацію, — розповідає Філіппо. — І коли вони починають працювати з Паоло, ця репутація злітає до небес».

До появи в «Руці Бога» Скотті знявся в кількох коротких метрах і в другорядній ролі серіалу для Netflix «Чорний місяць» (Luna Nero, 2020). Фабієтто — це його перша велика роль, яку він не збирається називати останньою. Наступний фільм з Філіппо «Спотті та я» (Lo e Spotty) вийде 2022 року.

4.

Щоб краще зрозуміти Соррентіно й свого персонажа, Скотті слухав The Cure, U2 і Тома Вейтса. Режисер порадив йому переглянути «Проклятий шлях» (Road to Perdition, 2002) Сема Мендеса та «Чоловіка, що любив жінок» (L’homme qui aimait les femmes, 1977) Франсуа Трюффо.

«Спочатку я нічого не зрозумів, але потім до мене дійшло, що один фільм був про бажання, а інший — історія про родину та любов», — розповідав актор в одному з інтерв’ю.

5.

У «Руці Бога» Скотті довелося вперше зіграти в секс-сцені. «Коли ми знімали сцену сексу, мені було соромно, але водночас я був впевнений, що це хороша сцена, — розповідав Філіппо для Interview Magazine. — Подивившись готовий фільм, я залишився враженим. Мене це зворушило, і я раптом зрозумів, що це не сцена сексу, а щось глибше. Це той момент у підліткові роки, коли ти боїшся минулого й своїх емоцій, але хтось каже тобі, що все буде гаразд». З персонажем актора також об’єднало відчуття безсилля й не розуміння оточенням.

6.

Через зовнішність Скотті відразу порівнюють з Тімоті Шаламе, і в нього часто запитують про схожість з американським актором. Він сприймає це як комплімент, але має інші мірила для таланту особистості: «Я не настільки хороший, як Тімоті Шаламе. Він фантастичний актор. Про мене можна сказати, що я пластичний. Я можу робити безліч речей. Якщо режисер попросить зробити щось зовсім протилежне від того, що я робив раніше, то погоджуся. Побачимо, чи в мене вийде, але це принаймні весело. Та все ж, так, я зовсім інша людина, ніж Тімоті Шаламе».

7.

«Рука Бога» потрапила в списки найкращих фільмів року за версією профільних медіа (A.V. Club, Indiewire та Deadline) і, цілком імовірно, може здобути номінацію «Оскар» як «Найкращий міжнародний фільм», адже вже потрапила в шортлист. У Скотті теж є шанси позмагатися на статуетку після відгуків про його акторську гру й прем’єри стрічки на Венеційському кінофестивалі. Зокрема, британський Telegraph пише, що «Соррентіно та його акторський склад змушують підліткові спогади засяяти свіжістю».

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis