«Я не вмію користуватися Photoshop, і погано малюю»: Шон Вотерспун — про нову колаборацію з adidas Originals

Шон Вотерспун продовжує партнерство з adidas — цього року вони працювали над новою екологічною версією кросівок Gazelle. У травні дизайнер випустив модель із корду — вельветової тканини із довгим ворсом, а наприкінці серпня — тизерив adidas Gazelle, зроблені зі штучної шкіри на основі грибів та конопляних волокон. Hypebeast розпитали Шона про процес створення нового взуття, а DTF Magazine зібрав ключові моменти з інтерв’ю

«Я не вмію користуватися Illustrator або Photoshop, і погано малюю, — розповів дизайнер. — Однак я добре вмію вигадувати концепції та втілювати їх у життя, тож у певному сенсі це питання правильного формулювання того, що мені подобається».

За словами Вотерспуна, початково він хотів розробити нову версію силуету adidas Samba, проте з неназваних причин зробити це не вийшло. Тому adidas запропонували працювати над кедами Gazelle, які лягли в основу нової колаборації.

На запитання про те, яка його улюблена модель adidas для катання на скейтборді, Шон відповів: «Однозначно Gazelle. Вона дуже багатогранна. Ви можете кататися в ній на скейті, грати в футбол і тощо. Я любив цей силует ще в дитинстві. У мене з ним стільки особливих спогадів про те, як я прогулював школу, щоб піти в скейтпарк з друзями. Тому у процесі роботи над колаборацією я знову закохався в нього».

Для створення спільної версії кросівок Шон надихався вінтажними речами 1950-х та 1960-х років з власного гардеробу. До них, наприклад, відсилають вишиті візерунки на взутті.

«Я намагаюся черпати якомога більше натхнення: серед вбрання, інтер’єрів магазинів, кольорів та краси природи. Коли колірна схема зафіксована, решта стає природним, — зазначив Шон. — Я показав команді adidas речі, які мені подобаються, від вельвету до вишивки та візерунків, і вони розробили ідеї на основі цього».

І додав: «З Gazelle, я, наприклад, показав їм ті вінтажні вишивки, а вони запропонували взяти за основу шкіру, створену з грибів. Моє завдання — мріяти, їхнє завдання — втілити цю мрію в реальність». 

 

В основу adidas Gazelle від Шона Вотерспуна лягла шкіра, створена на основі грибів та доповнена елементами з конопляного матеріалу.

Раніше дизанер вже використовував його для попередньої ітерації adidas SW Gazelle Hemp, представленої в лютому 2023 року. Нова модель візуально ідентична до попередньої.

«Команда adidas дуже відкрита до використання веганських матеріалів та екологічних ідей. Вони мають великий архів матеріалів і завжди намагаються піклуватись про навколишнє середовище», — пояснив дизайнер.

В інтерв’ю Вотерспун також зізнався, що за період трирічної співпраці з adidas він «виріс як дизайнер та партнер».

«Коли я був новачком у сфері колаборацій та співпрацював із Nike (до 2019 року. — Прим. DTF Magazine), я не мав чіткого уявлення про те, як все працює. Потім я працював з ASICS і вже вивчив трохи більше моментів. Наразі з adidas, я відчуваю, що тримаю руку на пульсі. З adidas легко працювати, і я ціную це, але думаю, це частково пов’язано ще й з моїм розвитком».

Кросівки Gazelle надійдуть у продаж у трьох колорвеях: білому з блакитними та помаранчевими вставками, а також зеленому з вишивкою. Модель випускатиметься в лімітованій кількості у 200 пар, проте поки невідомо, це буде загальна кількість всіх кросівок чи кожного окремого кольору. Дату релізу та ціну поки не розголошують.

Шон Вотерспун — американський дизайнер і співзасновник мережі магазинів вінтажного одягу Round Two. Він став відомий після перемоги в конкурсі на найкращий концепт-дизайн Air Max 2017 року, присвяченого щорічному Air Max Day. Тоді дизайнер представив гібридну модель Air Max 1/97, що об’єднала силуети кросівок Air Max 1 та Air Max 97 – кросівки стали одним із найпопулярніших релізів 2018 року.

У березні 2019 року Вотерспун завершив співпрацю з Nike.

2020 року Шон Вотерспун випустив першу колаборацію з adidas Originals: він переосмислив модель Superstar.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis