Українська команда зняла кліп для реперів Tyla Yaweh та Кріса Брауна

У вересні репер Tyla Yaweh випустив кліп на спільний з Крісом Брауном трек City of Dreams. Над відео працювала українська команда з режисера Артема Шапіренка (Shapxo) та режисера монтажу Микита Берега. DTF Magazine поговорив з ними та розповідає про створення кліпу докладніше

This publication is also available in English

Про пропозицію створити кліп

В коментарі DTF Magazine Артем розповів, що близько року тому познайомився з одним із продюсерів американського продакшну DreamBear, який у вересні цього року і запропонував йому написати сценарій для City of Dreams.

За словами режисера, отримавши можливість зняти кліп він вирішив залучити переважно українських спеціалістів: режисера монтажу Микиту Берега, стилістку Марію Сівакошу, її асистента Костю Гончарука. Над вступним 3D-кадром працював український діджитал-художник Олег Білобров.

«Артем подзвонив мені, сказав, що через два дні зніматиме у Лос-Анджелесі кліп для Tyla Yaweh та Кріса Брауна і запитав, чи вільний я. Він одразу уточнив, що проєкт потребує швидкого монтажу, бо терміни для постпродакшну були дуже обмежені. Відео мало вийти десь через тиждень після зйомки, — розповів Микита Берег. — Вже наступного ранку я сидів у літаку та закривав попередні проєкти, щоб нічого не відволікало від роботи над кліпом».

В кліпі також можна побачити речі українських брендів Anoeses та Zhilyova.

Про процес роботи

Фінальний сценарій відео схвалили за 72 години до початку знімання.

За словами Артема, в написанні він надихався назвою треку City of Dreams («Місце мрії»), проте «не хотів показувати місто через клішейну призму реперів з вечірками, посмішками, високими будівлями та крутими тачками».

«Я показав це більш сюрреалістично. За сюжетом в годинник Tyla б‘є блискавка, через що час завмирає. Всі люди у місті стають нерухомими, а в кожній окремій мізансцені висвітлюються їхні гріхи: хтось оточений грошима, хтось — б‘ється за кохання, а хтось, хоч і виглядає як грішник, має в собі більше віри ніж усі інші люди навколо. Цією історією хотілося зобразити невпинність часу і побудити людей насолоджуватися своїм життям, не втрачаючи моментів».

Микита додав, що деякі візуальні моменти з кліпу з’являлись випадково, не лише до початку знімання, а й в самому процесі чи після.

«Наприклад, ідея з тим, як з банкомата вилітає доларова купюра з портретом Кріса Брауна замість Бенджаміна Франкліна виникла тоді, коли ми їхали з Артемом на таксі на знімальний майданчик. А момент з магічними зірками, які вилітають з кадру розбитої машини в кадр з містом (таймкод — 1:00) виникла вже під час монтажу».

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Mykyta Bereg (@oveay)

Артем пояснив, що найскладнішим в роботі над відео були терміни — на підготовку до знімання команді виділили чотири дні.

«В США музичний ринок зазвичай дуже стиснутий в плані термінів — проєкт затвердили вночі в неділю, а вже в середу ми знімали відео в Лос-Анджелесі. Артисти А-рівня приїжджають на знімання всього на кілька годин, тому на процес роботи з Крісом нам виділили дві години. Я думаю, що це одна з причин, чому кліпи великих артистів відчуваються дуже однаково і ”стріляють” тільки тоді, коли режисери працюють 24/7». 

В серпні українська команда представила перформанс-проєкт на фестивалі Burning Man 2023.

Авторами інсталяції виступили митці Олексій Сай та Богдана Косміна, а фігура стала першою українською скульптурою, яка взяла участь у традиційному спаленні фігур на Burning Man, для якого організатори фестивалю щорічно обирають близько п’яти робіт з-поміж понад сотні представлених.

В нашому матеріалі ми розповідали про проєкт докладніше.

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis