Міжнародний кінофестиваль в Торонто проведе дискусії, присвячені українському кіно

Один з найбільших кінофестивалів світу Toronto International Film Festival (TIFF) організує дві дискусійні панелі за участі українських кінопродюсерів. Так команда TIFF хоче виразити солідарність українським кіновиробникам на фоні повномасштабного російського вторгнення

Перша панель пройде 12 вересня.

Участь в ній візьмуть шість українських кінематоргафістів, які «створили останні фестивальні хіти»: Дар’я Бассель, яка продюсувала стрічку «Бачення метелика» — фільм в цьогорічної програми Каннського кінофестивалю, Володимир Яценко — продюсер нової стрічки Антоніо Лукіча «Люксембург, Люксембург», а також Ігор Савиченко, який спродюсував «Розфарбованого птаха» Вацлава Маргоула, продюсерка фільму «Із зав’язаними очима» Валерія Сочивець та Єгор Олесов — продюсер української стрічки «Ціна правди».

Другу панель проведуть 13 вересня. На ній організатори планують обговорити питання можливості спільного виробництва між українськими продакшенами та авторами, які постраждали від війни в Україні, та іноземними продюсерами та агенствами.

«Кіно має силу об’єднувати. Цього року нам випала честь допомогти піднести голоси українських авторів та кінотворців», — прокоментував ініціативу генеральний директор TIFF Камерон Бейлі.

Міжнародний кінофестиваль в Торонто пройде з 8 по 18 вересня. В програмі заявлені стрічки двох українських режисерів: «Люксембург, Люксембург» Антоніо Лукіча та «Літургія протитанкових перешкод» Дмитра Сухолиткого-Собчука.

«Люксембург, Люксембург» — це другий повнометражний фільм Лукіча, який змагається за нагороду у другій за значущістю секції — «Горизонти», на Венеційському кінофестивалі.

Стрічка розповідає про братів-близнюків Васю та Колю (Аміль та Раміль Насірови з гурту «Курган та Агрегат»), покинутих батьком у п’ятирічному віці. Через багато років вони дізнаються про смерть батька в Люксембурзі. Один із них вирішує відправитись до чужої країни, щоб дізнатися, яким був батько, а другий зробить усе, щоб йому завадити.

12-хвилинний фільм «Літургія протитанкових перешкод» — це історія про українських скульпторів, які після початку повномасштабної війни в Україні взялись за виготовлення протитанкових перешкод.

Прем’єра стрічки відбулась у серпні на кінофестивалі Sarajevo Film Festival.

Крім того, на фестивалі покажуть фільм литовського режисера Мантаса Квендаравічюса «Маріуполіс 2», знятий протягом лютого та березня у блокадному Маріуполі, та стрічку ізраїльської режисерки Міхал Вінік «Валерія виходить заміж» спільного виробництва Ізраїлю та України. 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis