«Я зрозумів, — це лайно»: Шоуранер «Чорного дзеркала» доручив ChatGPT написати один з епізодів

В інтерв’ю виданню Empire Чарлі Брукер розповів, що спробував створити один з епізодів «Чорного дзеркала» за допомогою чат-боту зі штучним інтелектом ChatGPT. Результат не задовольнив режисера, бо в ньому «не було жодної оригінальності»

«Я трохи погрався з ChatGPT. Першим ділом я попросив його згенерувати епізод “Чорного дзеркала“. Він видав те, що, на перший погляд, здалось правдоподібним, але почитавши вдруге я зрозумів, — це лайно», — розповів режисер. 

Він уточнив, що ChatGPT просто «переглядає синопсиси усіх епізодів серіалу і поєднує їх». Він додав, що, копнувши глибше можна побачити, що у згенерованому штучним інтелектом епізоді «насправді немає жодної оригінальної ідеї».

Попри це, Брукер знайшов користь з подібної взаємодії. Він пояснив, що текст ChatGPT можна використовувати «як приклад поганого сценарію, аби уникнути самоповторів», а його досвід був «подібний до склянки холодної води в обличчя».

«Я створив багато епізодів, де персонажі говорили “О, я весь цей час знаходився в комп’ютерній симуляції“. Я зрозумів, що маю викинути з голови своє типове уявлення про серії “Чорного дзеркала“. Немає сенсу знімати антологію, якщо ви не можете порушити власні правила».  

15 червня на Netflix відбудеться прем’єра шостого сезону «Чорного дзеркала».

Ролі в ньому зіграли зіграли Аарон Пол («Пуститися берега»), Сальма Гаєк («Від заходу до світанку»), Бен Барнс («Тінь та кістка»), Рорі Калкін («Володарі хаосу»), Майкл Сера («Скотт Пілігрим проти всіх»), Паапа Ессієду («Я можу знищити тебе»), Енні Мерфі («Шіттс Крік»), Деніел Портмен («Роберт і Брюс»), Джош Гартнетт («Перл-Гарбор») та Зазі Бітц («Атланта»).

Чарлі Брукер обіцяє, що «шостий сезон стане найнепередбачуванішим, найнеочікуванішим та таким, що не піддається класифікації», а також «матиме карколомні повороти в сюжеті та більше варіативності».

«Я завжди вважав, що „Чорне дзеркало“ має розповідати історії, що повністю відрізняються одна від одної, і продовжувати дивувати людей і мене самого, інакше який сенс? Тож частково як виклик, а частково, щоб зберегти шоу свіжим і для себе, і для глядача, я почав цей сезон, навмисно відкинувши навіть свої власні уявлення про те, чого очікувати. Там будуть уже знайомі глядачам тропи, але разом з тим і речі, які я клявся ніколи не робити», — описує роботу над новим сезоном Брукер.

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis