Як Девід Лінч зняв рекламу для adidas

Видання Highsnobiety пригадало досвід Девіда Лінча у зйомці реклами. На рахунку режисера рекламні ролики для PlayStation 2, пасти Barilla, Nissan Micra, парфумів від Gucci, Yves Saint Laurent і Lancome, лаку для нігтів Rouge Louboutin, тестів на вагітність Clear Blue, антипохмільного засобу «Alka Seltzer» та інших брендів. У 1993 році Лінч зняв рекламу кросівок adidas Tubular 

Головний герой відео бігун, який намагається подолати так звану «стіну» — так називають раптову втрату здатності бігти далі, цей фізичний стан, як правило, виникає під кінець забігів на довгі дистанції.

Режисер зняв ролик у своєму стилі: щоб зобразити «стіну» він наблизив камеру до вуха бігуна, показав, як кров біжить по венах атлета, а навколо його мозку іскриться електрика. Серце головного персонажа прискорено билося, в очах горіло полум’я, але за допомогою кросівок йому вдалося подолати втому.

Модель аdidas Tubular створювали як кросівки для бігу. Вони мають вбудовані повітряні камери, які можна накачати за допомогою зовнішнього насоса. Highsnobiety зазначає, що дизайн пари виявився настільки передовим, що аdidas відмовилися від релізу Tubular 4, виробництво яких коштувало б надто дорого.

У 2015 році Йоджі Ямамото та віце-президент аdidas з глобального дизайну Нік Голвей створили модель Adidas Y-3 Qasa, надихнувшись дизайном Tubular. Створюючи прототип Qasa, Голвей вирішив, що настав час перезапустити Tubular, що компанія й зробила вже у 2016 році.

Оригінальну пару adidas Tubular, випущену у 1993 році, можна придбати на платформі Etsy за 319 доларів. А eBay пропонує постер з рекламою цієї моделі за девʼять доларів.

За чутками, зйомки цього ролику могли принести Лінчу мільйон доларів.

Найпершу рекламу Лінч зняв у 1968 році. У головній ролі в саморобному ролику для пігулок від головного болю Anacin знявся Джек Фіск, який згодом отримав невелику партію у першому повнометражному фільмі режисера «Голова-гумка» та став постановником «Малголленд Драйву».

У 2016 році один з користувачів YouTube зібрав усі рекламні ролики режисера в одному відео.

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis