Крістофер Вокен зіграє у другій частині «Дюни» Дені Вільнева

У сиквелі «Дюни» Вокен («Сім психопатів», «Піймай мене, якщо можеш») виконає роль імператора Шаддама IV, пише The Hollywood Reporter. Також до складу акторів долучаться Флоренс Пʼю («Сонцестояння», «Маленькі жінки») та Остін Батлер («Одного разу… в Голлівуді», «Елвіс»)

Знімання сиквелу розпочнуться влітку 2022 року в Будапешті. Події другої частини продовжать сюжетну лінію першої, наприкінці якої Пол Атрід (Тімоті Шаламе) залишився разом з Фремен  народом пустельної планети Арракіс, щоб звільнити їх від влади Дому Гарконеннів.

Вокен зіграє правителя всесвіту, який направив клан Атрідів на Арракіс, щоб спричинити їхню загибель. Разом з бароном Гарконненом (Стеллан Скарсґард) вони продовжать терор та знищення незгодних з їхньою владою.

Пʼю отримала роль принцеси Ірулан, дочки Імператора, а Батлер перевтілиться на персонажа Фейд-Раута Гарконнена, хитрого племінника барона, якого готують до правління Арракісом.

Премʼєра другої «Дюни» запланована на 20 жовтня 2023 року.

«Дюна» — адаптація однойменного роману письменника Френка Герберта. Фільм розповідає про життя Пола Атріда — «привілейовану дитину, виховану сильною сім’єю». Йому належить перемогти у війні за пустельну планету Арракіс, наповнену наркотиком, що продовжує життя.

Спайс, черви та пророцтва: Розбираємо всесвіт «Дюни» за першим трейлером

Перша частина вийшла в США «Дюна» 22 жовтня 2021 року. У перший вікенд прокату фільм зібрав 40,1 мільйона доларів — це найкращий результат за всю кар’єру Дені Вільнева. Попередній рекорд належав «Тому, хто біжить по лезу 2049» (2017) — ця картина в перший прокатний вікенд зібрала 32,8 мільйона доларів. Усього у світовому прокаті фільм зібрав понад 400 мільйонів доларів.

В Україні премʼєра «Дюни» відбулася 16 вересня 2021 року. За перші неповні п’ять днів прокату стрічка зібрала в українських кінотеатрах 33,9 мільйона гривень, а переглянули її 262 547 глядачів. Таким чином фільм встановив рекорд зі зборів у перший уїк-енд з початку карантину й став найкасовішою картиною 2020-2021 років.

На другому місці фільм «Джентльмени» Гая Річі, який вийшов на екрани в січні 2020 року, до початку карантину в Україні. Згідно з даними платформи Box Office Mojo, збори стрічки склали 2 796 631 долар, а за перший уїк-енд вона заробила 642 468 доларів проти 1 267 042 доларів у «Дюни» за аналогічний період.

Усього в українському прокаті «Дюна» зібрала 3,5 мільйони доларів.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis